“Kanał Bydgoski Okoniem Stoi” II Mistrzostwa w wędkarstwie spinningowym o Puchar ZO w Bydgoszczy

W dniu 10.05.2014 r. nad Kanałem Bydgoskim w miejscowości Potulice rozegrane zostały II Mistrzostwa Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Okręgu Bydgoskiego w wędkarstwie spinningowym o puchar Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Bydgoszczy. Do rywalizacji o puchar przystąpiło 26 zawodników.

Impreza rozpoczęła się o godz.7.30 przypomnieniem regulaminu zawodów, podziałem sektorów oraz podziękowaniem sponsorom imprezy. Łowiono w dwóch turach od 8.00 do 11.00 i 12.00 do 15.00. Pogoda była umiarkowana z przelotnymi deszczami. Zawodnicy przyjęli różne taktyki. Jedni  ustawili się typowo na szczupaka zakładając cięższe główki z dużymi ripperami, inni lekko zbrojąc wędki, zakładając tzw. paprochy ukierunkowali się na okonia. Biorąc pod uwagę wyniki można powiedzieć, że druga taktyka była strzałem w dziesiątkę. Okoni wyholowano całkiem sporo, trudno jednak było o złowienie konkursowej sztuki. Większość złowionych „garbusków” nie przekraczała 18 cm.

2

W rezultacie zawody wygrał kol. Arkadiusz Szymczak łowiąc pięć okoni konkursowych i zdobywając 818 pkt., drugie miejsce z wynikiem 580 pkt. zajął kol. Łukasz Ogrodowski, trzeci był Leszek Szcześniak – 500 pkt.. Nagrodę specjalną za złowienie najdłuższej  ryby wygrał okoniem27,8 cm. kol. Dariusz Polonis.

3

Wszyscy wygrani łowili okonie, jak widać “okoniami Kanał Bydgoski stoi.” Oczywiście połowiono też szczupaki, ale niestety żaden nie był wymiarowy.

4

Dzięki hojności sponsorów miejsc premiowanych nagrodami rzeczowymi było 19. Jednak nie nagrody były najważniejsze tego dnia. Radość z spotkania kolegów “po kiju” oraz zdrowa sportowa rywalizacja w świetnej koleżeńskiej atmosferze zdały się nadawać prym wydarzeniom tego dnia.

Po zakończeniu połowu  sędzia główny podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za zdyscyplinowane podczas trwania zawodów, oraz ogłosił wyniki rywalizacji. Swoją obecnością na zawodach zaszczycili zawodników oraz nagrody wręczali na przemian Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Warszawie kol. Jarosław Szyszka, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach Pan Mariusz Sitkiewicz oraz sołtys Potulic Pan Tadeusz Matczuk. Wszyscy sponsorzy jeszcze raz otrzymali podziękowania od organizatorów imprezy, a  uczestnicy zaproszenie na kolejne zawody w przyszłym roku.

6

Sponsorem Tytularnym zawodów było:

 pzu

Dodatkowymi sponsorami zostały takie firmy jak:

–        NSZZ FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW WIĘZIENNICTWA

–        WYDAWNICTWO „WĘDKARSKI ŚWIAT” SP. Z O. O. UL. MIEDZIANA 11, 00-835 WARSZAWA

–        JAXON SP Z O. O., SKÓRZEWO, UL. MALWOWA 160, 60-185 POZNAŃ;

–        CENTRUM WĘDKARSTWA UL. FORDOŃSKA 44, BYDGOSZCZ;

–        DYREKTOR ZAKŁADU KARNEGO W POTULICACH;

–        DESIGN FISHING SP. Z O. O. KRUSZYN KRAJEŃSKI 56A, 86-005 BIAŁE BŁOTA;

Sponsorowi Tytularnemu oraz pozostałym darczyńcom Serdecznie Dziękujemy.

 

 DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!!

 

 

 

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy