Komunikat

KOMUNIKAT

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z przypadkami zakażeń koronawirusem w Polsce od dnia 12 marca br. podjęte zostaną działania we wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych polegające na tym, że będzie dokonywany profilaktyczny pomiar temperatury ciała wszystkim osobom wchodzącym na ich teren, w tym odwiedzającym osadzonych. W przypadku stwierdzenia temperatury ciała przekraczającej 38 stopni C, zostanie podjęta decyzja o nie wpuszczeniu jej na teren jednostki.

W związku z powyższym zwracam się w imieniu Zarządu Głównego do wszystkich przedstawicieli Związku, a w szczególności do Członków Zarządów Okręgowych oraz Zarządów Terenowych Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa o podjęcie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w jednostkach.

Wprowadzone w dniu jutrzejszym procedury są tożsame z procedurami jakie zastosowano na granicach czy lotniskach i mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w jednostkach penitencjarnych funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej oraz osobom pozbawionych wolności. Dużą role do odegrania w tym zakresie mają przedstawiciele naszego Związku. Wiem, że w trudnych sytuacjach zawsze można na Was polegać. W związku z tym bardzo proszę, aby uświadamiać swoje Koleżanki i Kolegów, o tym, że sytuacja jest bardzo poważna i niebezpieczna, a szczególnie w naszych jednostkach, czego przykładem są wydarzenia, które w ostatnim czasie  można było zobaczyć. Jak wiemy w dniu dzisiejszym zapadła decyzja o zamknięciu na okres dwóch tygodni  wszystkich placówek oświatowych, czyli szkoły, przedszkola i żłobki. Z tego względu spodziewa się zwiększenie absencji w służbie w momencie, gdzie dyspozycyjność funkcjonariuszy jest niezbędna. Dlatego w tym miejscu apeluję o powściągliwość i rozwagę, aby przez swoją nieobecność nie obciążać dodatkowymi zadaniami naszych Koleżanek i Kolegów, z którymi pracujemy na co dzień.

Liczę na Wasze doświadczenie i rozsądek. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami poradzimy sobie z tym niebezpiecznym dla zdrowia i życia wirusem, który się rozprzestrzenia w naszym Państwie. Proszę o zaangażowanie oraz podejmowanie odpowiednich działań, aby stabilnie przetrwać tą trudną i ciężką dla nas wszystkich sytuację.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW
/-/ Kamil Bachanowicz

 

Komunikat Służby Więziennej

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy