Komunikat

W związku z rozpoczęciem się Akcji „POLEJE SIĘ KREW” zorganizowaną w dniach 9-13 sierpnia 2021 r. przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa informuję, że Zarząd Główny z dużą aprobatą przyjął informację o poparciu naszej inicjatywy przez Kierownictwo Służby Więziennej oraz prośbę o włączenie się w promocję tej akcji kierowników jednostek organizacyjnych, co zostało wyrażone w piśmie zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Andrzeja Leńczuka z dnia 30 lipca 2021 r.

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa docenia, że Kierownictwo Służby Więziennej zauważyło to, że Akcja ma charakter szczytny i godny poparcia oraz zasługuje na jej rozpowszechnienie, aby jak największa liczba osób wzięła w niej udział mając na uwadze cel jaki może ona przynieść, szczególnie w okresie wakacyjnym, w którym wzrasta zapotrzebowanie na oddawanie krwi z uwagi na wzmożony ruch na drogach przez wielu podróżujących.

Niestety kolejny raz z w sposób negatywny i nie do zaakceptowania należy ocenić działania Rzecznika Prasowego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbiety Krakowskiej, która w e-mailu skierowanym do Okręgowych Inspektoratów oraz Ośrodków Szkolenia Służby Więziennej uzurpowała organizację Akcji „POLEJE SIĘ KREW” „dyrektorom jednostek” a de facto zorganizowaną przez Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

W ocenie Zarządu Głównego działania Pani Rzecznik wpływają na pogorszenie atmosfery wśród załogi oraz wprowadzają osoby zaangażowane w akcję krwiodawstwa w błąd, co jest zupełnie zbędne i niezrozumiałe, ponieważ w tak szczytnym celu należy podejmować wspólne działania, aby do Akcji oddawania krwi zachęcić jak największą liczbę osób, która może podzielić się tym najcenniejszym darem jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi.

Warto w tym miejscu przypomnieć Kodeks Honorowego Krwiodawcy w Służbie Więziennej, a szczególnie pkt. 6, że „LICZY SIĘ DONACJA, NIE RYWALIZACJA”

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Czesław Tuła

E-mail Rzecznik Prasowy DG SW

Pismo z-cy DG SW str.1

Pismo z-cy DG SW str.2

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy