Komunikat Głównej Komisji Rewizyjnej

W dniu wczorajszym, czyli 26 czerwca 2017r. w Katowicach przed biurem Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, mieliśmy do czynienia z działaniami szeregowego członka związku Andrzeja Kołodziejskiego, które były;

  1. Niezgodne ze Statutem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa,
  2. Całkowitym brakiem racjonalnego myślenia, oceny zaistniałych faktów na XVII Zjeździe Sprawozdawczo – Wyborczym NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, który się odbył w OSSW w Popowie w dniach 21-23.06.2017r., a w konsekwencji nieracjonalnych działań,
  3. Wybiórcze traktowanie zapisów Ustawy o związkach zawodowych i Statutu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa,
  4. Poprzez takie działanie zostało obrażonych wiele zapisów naszego Statutu, a tym samym działania te, były działaniami na szkodę Związku. W tym miejscu chciałbym przywołać słowa Św. Jana Pawła II „Wolność moja kończy się tam, gdzie zaczyna się naruszać wolność drugiego”.

Pan Andrzej Kołodziejski kreuje się na osobę, która ma wyłączność na mądrość, wiedzę i rozsądek. Nie zauważa jednak, że wokół niego z premedytacją są „niszczeni” wieloletni działacze związkowi, to nic, że względem funkcjonariuszy i pracowników są stosowane niedopuszczalne praktyki, łamiące prawo i etykę zawodową.

W tym miejscu chciałbym zauważyć, że działania jakie miały być przeprowadzone w dniu wczorajszym w biurze Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach, były działaniami, które przyjął i zlecił XVII Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Najwyższy Organ Władzy naszego Związku. Zjazd, który się zbiera raz na 2 lata, który dokonuje oceny dotychczasowych działań i wytycza kierunki na przyszłość. To właśnie na tym Zjeździe dokonana została ocena działalności Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Katowicach i zostały podjęte kroki, aby tą sytuację i działania wprowadzić na właściwą, a to znaczy zgodną ze Statutem drogę. Na Zjeździe toczyła się burzliwa dyskusja nad działalnością Zarządu Okręgowego w Katowicach pod przywództwem Andrzeja Kołodziejskiego i Zjazd swoją mądrością ocenił i podjął stosowne uchwały, aby przywrócić właściwe funkcjonowanie Zarządu Okręgowego w Katowicach. Panu Andrzejowi Kołodziejskiemu najprawdopodobniej odpowiadałaby taka sytuacja, że prawa wynikające z Ustawy o związkach zawodowych i Statutu NSZZF i PW należy korzystać i egzekwować, natomiast obowiązki niekoniecznie przestrzegać i realizować. Taka droga jest, najkrótszą drogą, że każdy będzie stanowił takie prawo, jakie będzie mu wygodne, a nie liczące się z innymi, czyli do anarchii.

Na takie zachowania i działania Zjazd i delegaci biorący udział w Zjeździe nie mogli się zgodzić i przyjęli Uchwały, które będą wdrożone i doprowadzą do uzdrowienia działań Zarządu Okręgowego w Katowicach, który będzie działał dla dobra funkcjonariuszy i pracowników okręgu katowickiego.

Jeżeli kolegom z Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Katowicach, leży na sercu dobro Związku, a przede wszystkim   dobro zrzeszonych kolegów związkowców, to należy zaprzestać destrukcyjnych działań, którym przewodniczy Andrzej Kołodziejski i pozwolić działać powołanym organom, które mają przywrócić właściwe działanie Zarządu Okręgowego  NSZZF i PW w Katowicach.

 

Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej  NSZZF i PW

/-/Edward Jasik

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy