Komunikat personalny

19 lutego 2016 r. odbyła się uroczysta odprawa służbowa z udziałem kierownictwa jednostek penitencjarnych okręgu szczecińskiego oraz funkcjonariuszy i pracowników Okręgowego Inspektoratu SW w Szczecinie.

Podczas uroczystości ppłk Ryszard Chruściel, dotychczasowy zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. otrzymał z rąk zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk. Jarosława Kardasia akt powołania na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie. Ppłk Ryszard Chruściel zastąpił na stanowisku dyrektora płk. Jarosława Byczkę, który pełnił tę funkcję od czerwca 2014 r.

Ppłk Ryszard Chruściel rozpoczął służbę w 1988 r. od pracy strażnika w dziale ochrony Aresztu Śledczego w Choszcznie. Pełnił również obowiązki w działach ewidencji i penitencjarnym. Następnie w latach 2008-2010 jako specjalista OISW w Szczecinie piastował funkcję Przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZFiPW. W 2010 r. został powołany na stanowisko zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. Absolwent Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 ukończył kurs z zakresu organizacji i zarządzania jednostką penitencjarną.

W trakcie odprawy płk Jarosław Kardaś podziękował płk. Jarosławowi Byczce za działania i pracę na rzecz Służby Więziennej oraz złożył mu życzenia realizacji ciekawych przedsięwzięć na zasłużonej emeryturze. – Zawsze miałem szczęście do ludzi, którym dziś bardzo dziękuję. Jako 29-latek zostałem kierownikiem działu ochrony w Choszcznie, kierowałem zespołem ludzi starszych od siebie, ale dałem radę – mówił płk Jarosław Byczko wspominając swoje pierwsze lata służby. Przypominane dalsze lata wiążą się z Aresztem Śledczym w Szczecinie, gdzie przez siedem lat był dyrektorem. W 2014 r. w wyniku konkursu objął stanowisko dyrektora okręgowego. Płk Jarosław Byczko podkreślał, że kolejne funkcje były dla niego nowymi wyzwaniami, którym podołał, bo zawsze polegał na kompetentnych ludziach wokół siebie.

Zespół Prasowy
Centralny Zarząd Służby Więziennej

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy