Komunikat po spotkaniu Przewodniczącego ZG NSZZFiPW z Ministrem Sprawiedliwości.

30 lipca 2020 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Czesława Tuły Przewodniczącego Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z Panem Zbigniewem Ziobro Ministrem Sprawiedliwości oraz  Panem Michałem Wójcikiem Wiceministrem  Sprawiedliwości nadzorującym Służbę Więzienną.

Spotkanie miało na celu omówienie aktualnej sytuacji w Służbie Więziennej oraz realizacji porozumienia podpisanego przez obie strony w dniu 19 listopada 2018 roku.

Omówione zostały między innymi następujące sprawy:

1. Ustawa modernizacyjna Służby Więziennej;
2. Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej pod kątem niezrealizowanych jeszcze postulatów z w/w porozumienia;
3. Projekt Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości opracowany w 2019 roku w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia funkcjonariuszy SW, co zdaniem NSZZFiPW powinno wpłynąć na zahamowanie odejść ze służby.
4. Przekazanie informacji na temat odejść ze służby w latach 2019-2020 i związane z tym bardzo wysokie środki finansowe przekazywane do ZUS.
5. Zasady zaliczania, do okresu zaliczanego do datku za wysługę lat, okresy służby i pracy na zasadach analogicznych jak w służbach mundurowych podległych MSWiA.
6. Art. “15a”

Po wysłuchaniu wszystkich spraw przez Panów Ministrów, Pan Minister Ziobro wysłuchał proponowane rozwiązania i przychylił się do wniosku Przewodniczącego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa o powołanie zespołu, który szczegółowo opracuje „mapę drogową” do realizacji pozostałych postulatów z porozumienia oraz omówienie aktów już powstałych a będących w legislacji w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podziękował Panom Ministrom za pracę jaką wykonali przez ponad 4 lata na rzecz naszej formacji a szczególnie na rzecz funkcjonariuszy i pracowników SW.

W związku z rocznicą 30-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Zarząd Główny NSZZFiPW uchwałą uhonorował Pana Ministra Złotym Krzyżem Zasługi naszego związku.

Pan Minister podsumowując to spotkanie ze szczególnym i dużym naciskiem poprosił Pana Czesława Tułę Przewodniczącego NSZZFiPW, aby przekazał podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom SW za trud jaki ponoszą w codziennej służbie i pracy na rzecz naszej Ojczyzny i bezpieczeństwa obywateli. Podziękował również za wspieranie działań resortu w tak trudnym okresie, który ogarnął cały świat i Służbę Więzienną również, i podkreślił nasze wielkie zaangażowanie w akcję „Ministerstwo Sprawiedliwości pomaga”. Powiedział, że na nasz związek (NSZZFiPW) jak i funkcjonariuszy i pracowników SW można zawsze liczyć w trudnych i ciężkich czasach, i dlatego on jako Minister Sprawiedliwości zawsze starał się, aby służba była godnie opłacana jak i pozytywnie postrzegana. Serdecznie i z radością przyjął to odznaczenie związku, jako kolejną zapowiedź do jego zobowiązań na rzecz współpracy na linii Minister Sprawiedliwości – związek zawodowy NSZZFiPW.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Czesław Tuła

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy