Komunikat po spotkaniu Przewodniczącego ZG NSZZFiPW z Wiceministrem Sprawiedliwości

W dniu wczorajszym (23 czerwca 2020 roku) doszło do kolejnego spotkania Czesława Tuły Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wraz z Bolesławem Grońskim Skarbnikiem Zarządu Głównego NSZZFiPW spotkali się w Ministerstwie Sprawiedliwości z Michałem Wójcikiem Wiceministrem Sprawiedliwości, aby omówić najpilniejsze sprawy nurtujące funkcjonariuszy i pracowników cywilnych w Służbie Więziennej.

Minister Michał Wójcik otrzymał również pismo, które przedstawiało reakcje i działania członków NSZZFiPW w trakcie trwania w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Zbiorcze zestawienie oraz pisma z poszczególnych Zarządów Okręgowych NSZZFiPW, ukazały ogromną siłę i wielkie serce funkcjonariuszy i pracowników SW, którzy dbając o bezpieczeństwo w jednostkach i swoich miejscach służby/ pracy nie zapominają o drugim człowieku. Akcja pomocy związku NSZZFiPW, zapoczątkowana w poszczególnych jednostkach rozszerzyła się na cały kraj i dała impuls do pomocy bratnim służbom i innym instytucjom, których bezpieczeństwo w trakcie pandemii nie było nam obojętne. (załączone pismo – komunikaty z akcji pomocy sukcesywnie ukazują się na naszej stronie).

Omówiona została realizacja, lub jej brak, przez przełożonych Służby Więziennej polityki prorodzinnej, którą promuje obecny rząd.

Nie obyło się bez komentarzy na temat atmosfery w jednostkach (pozytywnych i negatywnych) po wprowadzonych zmianach kadrowych w służbie.

Zasygnalizowaliśmy Panu Ministrowi, że na nasze liczne pisma kierowane do Centralnego Zarządu SW niejednokrotnie nie otrzymujemy odpowiedzi, lub po kilku miesiącach otrzymujemy lakoniczną, zbiorczą odpowiedź na kilka pism, co nie wnosi nic nowego do spraw często drażliwych i pilnych, które wymagają zdecydowanych i szybkich interwencji.

Jednym z głównych tematów podjętych podczas spotkania była sytuacja podwyżki płac dla pracowników cywilnych SW. Pan Minister oprócz pisma dotyczącego problemu, otrzymał również dokumenty szczegółowe (z zachowaniem polityki prywatności i RODO), aby móc zapoznać się z konkretną sytuacją, z którą borykają się pracownicy SW w całym kraju.

Pomimo poruszania wielu trudnych tematów dotyczących Służby Więziennej Pan Minister swoją życzliwością i otwartością sprawił, że rozmowa była bardzo konstruktywna a zarazem przyjemna.

Po raz kolejny Pan Minister okazał wiele troski, ale również dumy i wdzięczności za postawę funkcjonariuszy w tak trudnym czasie. Na nasze ręce złożył ogromne podziękowania za wszystkie działania opisane w raporcie i kilkakrotnie podkreślił aby te podziękowania przekazać funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej.

Biuro Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie

Pismo do Ministra Sprawiedliwości ws. działań ZG 1

Pismo do Ministra Sprawiedliwości ws. działań ZG 2

Pismo do Ministra Sprawiedliwości dot. pracowników cywilnych

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy