Komunikat po spotkaniu w CZSW

W dniu 20 sierpnia 2019 r w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej odbyło się spotkanie zespołu kadrowo-płacowego. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Generalny SW Gen. Jacek Kitliński, który skierował  do uczestników spotkania apel o konstruktywną dyskusje, która doprowadzi do konsensusu w sprawie  wypracowania dobrych dla funkcjonariuszy rozwiązań w projekcie ustawy o SW, zawierającym realizację postulatów z podpisanego porozumienia z dnia 19 października 2018 roku.

W spotkaniu stronę służbową reprezentowali: Zastępca Dyrektora Generalnego płk Artur Dziadosz, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia ppłk Grzegorz Bajda oraz st. specjalista mjr Marcin Nowakowski.

Stronę społeczną reprezentowali: Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesław Tuła, Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZ FiPW Danuta Malkusz oraz członek Prezydium Zarządu Głównego NSZZ FiPW Paweł Altwasser.

Podczas spotkania szczegółowo przeanalizowano wszystkie zapisy w dotychczas wypracowanych projektach ustaw. Po uzgodnieniu przez zespół wspólnego stanowiska ogłoszono przerwę w celu zapoznania  z nim ścisłego kierownictwa Służby Więziennej. Po przerwie ponownie przybył Dyrektor Generalny, który powiadomił o pełnej akceptacji do wypracowanych rozwiązań.

Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła podziękował za konstruktywna dyskusję i wypracowane zapisy, które z całą pewnością powinny wpłynąć na polepszenie atmosfery wśród funkcjonariuszy oraz  zahamować odejścia ze służby doświadczonej kadry. Po wyliczeniu przez Centralny Zarząd Służby Więziennej skutków finansowych wypracowanych rozwiązań, odbędzie się spotkanie zespołu, podczas którego zostanie sporządzony protokół a następnie razem z  wypracowanym ostatecznym projektem przedstawiony  na spotkaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Kolejne spotkanie zespołu zaplanowano najpóźniej na początku przyszłego  tygodniu, po którym w trybie pilnym odbędzie się spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wypracowane ostateczne rozwiązania, zaakceptowane przez Ministra Sprawiedliwości zostaną opublikowane na stronie NSZZ FiPW.

 

Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZ Fi PW

/-/ Danuta Malkusz

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy