Komunikat po spotkaniu z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem.

21 października 2020 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się pierwsze spotkanie z nowym ministrem nadzorującym Służbę Więzienną Michałem Wosiem. Stronę społeczną reprezentowali: Kolega Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i Kolega Bolesław Groński Skarbnik Zarządu Głównego.

Spotkanie to miało na celu zapoznanie i zaprezentowanie stanowisk i oczekiwań stron.

Pan Minister jednoznacznie podkreślił iż zna, szanuje i docenia dokonania NSZZFiPW w przeciągu całej jego działalności. Z wielką atencją podziękował za dotychczasowe działania związku na rzecz formacji jak i bezpieczeństwa zdrowotnego w służbie i kraju. Nadmienił iż okres obecny jest trudnym czasem dla całego kraju i wie, że służba również boryka się z tymi problemami, ale zaangażowanie funkcjonariuszy i pracowników jest budujące.

Pan Minister podkreślił, że to działania Zarządu Głównego doprowadziły do natychmiastowego zgłoszenia poprawki do ustawy Covid-19, która w dniu dzisiejszym jest procedowana przez Sejm.

Poinformował stronę związkową, że zapoznał się z ostatnimi sprawami, które są do realizacji i zadeklarował, że w najbliższym czasie powstanie zespół, o którym mowa była w poprzednich ustaleniach z jego poprzednikiem.

Po wysłuchaniu tej relacji strona związkowa zadeklarowała szeroką współpracę a jednocześnie wskazała na największe bolączki w służbie, które dotykają bezpośrednio funkcjonariuszy i pracowników w jednostkach podstawowych.

Z wielkim naciskiem wyartykułowaliśmy poszanowanie praw i godności funkcjonariusza i pracownika Służby Więziennej dając przykłady trzech jednostek organizacyjnych.

/-/ Biuro Zarządu Głównego NSZZFiPW

w Warszawie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy