Komunikat – Podpisane Porozumienie

W dniu 19.11.2018 r. odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro i wiceministra Patryka Jakiego z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa na czele z Przewodniczącym Zarządu Głównego kolegą Czesławem Tułą.  Związek Zawodowy reprezentowali również Jarosław Ćmiel, Paweł Altwasser i Bolesław Groński. W trakcie spotkania podpisano porozumienie wypracowane w dniach 14-15.11.2018 r. przez zespół powołany przez Pana Ministra Zbigniewa Ziobro do spraw zdiagnozowania problemów i rozpatrzenia postulatów dotyczących SW zgłoszonych przez Związki Zawodowe.

Tekst porozumienia stanowi załącznik do komunikatu.

Podpisanie tego porozumienia kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez Związek Zawodowy.

Pragnę podziękować w imieniu Zarządu Głównego tym wszystkim, którzy aktywnie i czynnie wspierali działania Naszego Związku. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i determinacji mogliśmy zakończyć akcję protestacyjną podpisaniem korzystnego dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników porozumienia, a wszystkim tym, którzy w czasie naszej akcji protestacyjnej poczuli się zmęczeni i udali się na zwolnienie lekarskie życzę szybkiego powrotu do zdrowia J.

Mam nadzieję, że porozumienie w dużej mierze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom funkcjonariuszy i pracowników. Z dużą satysfakcją podkreślam, że reguluje znacznie szersze spektrum problemów niż porozumienie innych służb mundurowych z ministrem MSWiA.

Z ostatniej chwili:

Zgodnie z oświadczeniem strony służbowej istnieje duże prawdopodobieństwo  na wypłacenie podwyżek już w miesiącu styczniu 2019 r.

 

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW

/-/ Czesław Tuła

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy