Komunikat z posiedzenia Zarządu Głównego NSZZFiPW

W dniu 30 stycznia 2024 r. w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W spotkaniu uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pani Maria Ejchart, Dyrektor Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Sędzia Mirosław Przybylski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej płk dr Andrzej Pecka.

Było to pierwsze spotkanie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po zmianach na stanowisku Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorującego Służbę Więzienną oraz na stanowisku Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Wszystkie strony spotkania, czyli Pani Wiceminister Sprawiedliwości, Dyrektor Generalny Służby Więziennej jak i Zarząd Główny NSZZFiPW zadeklarowali swoją szeroko rozumianą współpracę, a w szczególności w zakresie postulatów zgłaszanych przez nasz Związek Zawodowy. Do realizacji zgłaszanych przez nas problemów, tych bieżących oraz tych, które nurtują funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej od wielu lat, powołane zostaną wcześniej już zapowiedziane zespoły, które będą miały za zadanie podjęcie negocjacji i wypracowanie satysfakcjonujących dla wszystkich stron rozwiązań.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła podczas spotkania zawnioskował o przedstawienie propozycji realizacji waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, która będzie naliczana od dnia 1 stycznia 2024 roku, do której Zarząd Główny NSZZFiPW przedstawi swoje stanowisko. Przewodniczący poruszył również sprawę wynagrodzeń pracowników cywilnych i nieprawidłowości z tym związanych, w związku z podniesieniem minimalnej płacy wynagrodzenia, która wzrosła od 1 stycznia 2024 r.

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wystosuje stosowne pismo w sprawie nadania szybszych stopni w korpusie podoficerskim i chorążych. Wszystkie sprawy i problemy, zgłaszane przez Zarządy Terenowe NSZZFiPW, za pośrednictwem Zarządów Okręgowych, które powinny być tematem do rozmów z Ministerstwem Sprawiedliwości i Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej, będą poruszane podczas prac powołanych w najbliższym czasie zespołów.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy