Komunikat z Posiedzenia Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZFiPW

W dniach 11-13 grudnia 2023 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

W trakcie obrad wysłuchano sprawozdań Przewodniczących Zarządów Okręgowych w szczególności oczekiwania przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej wypłaty nagród uznaniowych, które były przez ostatnie lata wypłacane w okresie świątecznym oraz obaw, że po raz pierwszy w historii może dojść do obniżenia uposażeń funkcjonariuszy w związku z brakiem nowelizacji art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023 r.

Dokonano zmian w Regulaminie Funduszu Pomocowego Służby Więziennej w związku z wypowiedzeniem przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Porozumienia z NSZZFiPW w sprawie współpracy związanej z Grupowymi Ubezpieczeniami na Życie.

W tym czasie odbyły się również posiedzenia Funduszu Pomocy Doraźnej oraz Funduszu Pomocowego podczas, których w sumie rozpatrzono 65 wniosków na sumę 393 500 zł. niosąc pomoc funkcjonariuszom, pracownikom, emerytom i ich rodzinom.

Okres przedświąteczny był również doskonałą okazją do tradycyjnego już łamania się opłatkiem symbolizującym dzielenie się z bliźnim swoją nadzieją, dobrocią i miłością. W spotkaniu tym uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: reprezentujący Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Grzegorz Bajda Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia, ks. Adam Jabłoński Naczelny Kapelan Więziennictwa, o. Jan Dezyderiusz Pol Biuro Naczelnego Kapelana Więziennictwa, Janusz Napieraj – Wiceprezes Kancelarii Brokerskiej King Broker, Sławomir Skraba Przedstawiciel King Broker, Michał Perl – Prokurent – Dyrektor Generalny Pionu Klienta Grupowego Mentor S.A., dr Krzysztof Radzymiński-Woźniak – Warszawska Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Rafała Lemkina,

W trakcie tego spotkania uhonorowano Członków Zarządu Głównego złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Na wniosek Związku Emerytów i Rencistów przy Zakładzie Karnym w Czernem Zarząd Główny Krajowego Związku Emerytów odznaczył Przewodniczącego Zarządu Głównego Czesława Tułę oraz Członka Prezydium Zarządu Głównego Pawła Altwassera.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Galeria zdjęć:

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy