Komunikat z posiedzenia Zarządu Głównego w OZ w Zwartowie

W dniach 05-08 czerwca 2018 roku w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej Oddział Zamiejscowy w Zwartowie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Celem spotkania było sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego oraz omówienie spraw bieżących i podjęcie odpowiednich stanowisk, które nadały kierunek działania powołanych zespołów.

Tematy, jakie były poruszane podczas spotkania dotyczyły m.in.: reorganizacji jednostek, a w szczególności spraw dotyczących funkcjonariuszy i pracowników cywilnych i ich sytuacji kadrowej, regulacji dodatków służbowych, która nastąpiła od 1 maja 2018 roku. Przypomnieć należy, że w projekcie ustawy budżetowej na 2018 rok, Służba Więzienna nie została uwzględniona w otrzymaniu dodatkowych funduszy na płace dla funkcjonariuszy. Dzięki działaniom Zarządu Głównego, Zarządów Okręgowych i Terenowych zostaliśmy, jako nasza służba włączeni do tej ustawy i dzięki temu około połowa funkcjonariuszy została objęta regulacją dodatku służbowego. Podczas posiedzenia, Zarząd Główny podjął odpowiednie stanowisko nadające kierunek zespołowi kadrowo-płacowemu, odpowiedzialnemu za wypracowanie ze stroną służbową kolejnego etapu wdrażania reformy dodatku służbowego.

Ankiety referendalnej w sprawie ogólnokrajowej akcji protestacyjnej służb mundurowych, która została przeprowadzona w jednostkach. Podsumowano jej wyniki, z których wynika, że ponad 90 % biorących udział w ankiecie jest za przeprowadzeniem ogólnokrajowej akcji protestacyjnej.

Spotkania przedstawicieli Zarządu Głównego z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro oraz Sekretarzem Stanu w MS Patrykiem Jakim.

W posiedzeniu Zarządu Głównego uczestniczyli: Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej płk Andrzej Leńczuk oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Lesław Bryłkowski. Dyrektor Generalny omówił m.in.: sytuację związaną z naborem kandydatów do służby więziennej oraz znajdowaniu rozwiązań, aby funkcjonariusze w tej służbie pozostawali, poinformował o podjęciu decyzji o uruchomieniu środków finansowych przeznaczonych na nagrody uznaniowe dla pracowników cywilnych, zaprosił do uczestnictwa w Centralnych obchodach Święta Służby Więziennej, które odbędą się w dniu 29 czerwca 2018 r. w Warszawie. Pan Dyrektor Jacek Kitliński podziękował Przewodniczącemu Zarządowi Głównemu Czesławowi Tuła, za podejmowanie wielu wspólnych przedsięwzięć, które zostały osiągnięte. Dyrektor Biura Penitencjarnego poinformował m.in. o pozyskaniu środków z norweskiego mechanizmu finansowego, które zostaną przeznaczone na budowę pawilonów mieszkalnych, środki te będą miały przełożenie na poprawę warunków służby i wykonywania pracy oraz wizerunek Służby Więziennej.  Dyrektorzy odnosili się do zadawanych pytań oraz przyjmowali do realizacji zgłaszane przez przedstawicieli strony związkowej problemy.

W czasie posiedzenie członkowie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej udali się do Zakładu Karnego w Gdańsku – Przeróbce oraz zwiedzili miejsce, które jest symbolem walki o wolność i wybuchu II wojny światowej Westerplatte. Wycieczka ta była prawdziwą lekcją historii.

Zarząd Główny NSZZ FiPW

        w Warszawie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy