KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZESPOŁU OCHRONNEGO

W dniu 16 maja 2018 roku w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie, odbyło się kolejne posiedzenie zespołu ochronnego, w którym udział brali przedstawiciele strony służbowej: Dyrektor Biura Ochrony i Spraw Obronnych ppłk Zbigniew Gospodarowicz, starszy specjalista  ppłk Artur Król oraz przedstawiciele strony związkowej: Kamil Bachanowicz, Mateusz Łojek i Marcin Makarewicz.

Podczas spotkania kontynuowano tematy, które przeniesione zostały z poprzedniego spotkania z uwagi na konieczność głębszej analizy. Tematy te dotyczyły m.in.:

Stanowisk oddziałowego, na których pełnią służbę funkcjonariusze działu ochrony – W dalszym ciągu trwają pertraktacje z uwagi na potrzebę wyliczenia skutków finansowych i konieczność udziału w spotkaniu Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia.

Planowania szkoleń, ćwiczeń, strzelań itp. przed służbą nocną – strona służbowa poinformowała, że temat ten został omówiony przez Dyrektora Biura Ochrony i Spraw Obronnych na wideokonferencji.

Monitoringu w jednostkach – z uwagi na trwające prace nad dostosowaniem się do nowych regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych tzw. RODO, które wchodzą w życie z dniem 25 maja 2018 roku zespół ustalił, że temat będzie kontynuowany na kolejnym spotkaniu.

Większość spraw dotyczy planowania oraz rozliczania czasu służby, które budzą najwięcej kwestii spornych. Strony doszły do wniosku, że jest to temat, któremu trzeba poświęcić bardzo dużego zaangażowania i szczegółowej analizy, którego skutkiem będzie wspólnie wypracowane stanowisko odnośnie czasu służby funkcjonariuszy.

W/w tematy, to tylko jedne z najistotniejszych spraw omawianych podczas spotkania. Wiele tematów dotyczyło również jednostkowych sytuacji, które nie wynikają ze złych przepisów, a nierzadko z czystej złośliwości i nadinterpretacji ich przez niektórych z przełożonych.

Następny termin spotkania, wstępnie zaplanowano w miesiącu lipcu.

 

Zarząd Główny NSZZ FiPW

w Warszawie

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy