Komunikat z wideokonferencji Zarządu Głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZFiPW

W dniu 29 kwietnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Posiedzenie, ze względów oczywistych odbyło się w systemie wideokonferencji, w której uczestniczyli również Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński oraz Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia ppłk Grzegorz Bajda.

W czasie wideokonferencji Przewodniczący Zarządu Głównego Kol. Czesław Tuła przedstawił  najistotniejsze sprawy zgłaszane przez przewodniczących Zarządów Okręgowych wymagające interwencji Zarządu Głównego. Omówiono inicjatywy podejmowane przez Zarządy Terenowe oraz Zarządy Okręgowe w związku z epidemią koronawirusa tj. szycie i przekazywanie maseczek ochronnych, przyłbic, fartuchów, urządzeń do ozonowania pomieszczeń, itp. Poruszone zostały również sprawy dotyczące: sposobu obchodów 30- lecia powstania NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w związku z panującą pandemią w naszym Kraju, opinii prawnej w przedmiocie możliwości wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w czasie przebywania funkcjonariusza Służby Więziennej na zwolnieniu lekarskim i podjęcie kolejnych działań w tej kwestii, rozliczania nadgodzin funkcjonariuszy oraz zawieszania stanowisk ochronnych.

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zakupił materiały do szycia maseczek, które trafiły do Zarządów Okręgowych, z których uszyte zostaną maseczki ochronne funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej oraz przekazane zostaną do najbardziej potrzebujących instytucji zewnętrznych.

Pan Minister Michał Wójcik podziękował Przewodniczącemu oraz całemu Zarządowi Głównemu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa za odpowiedzialną postawę w czasie tak wyjątkowej i trudnej sytuacji związanej z pandemia koronowirusa. Pan Minister podziękował również, za włączenie się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga” min. poprzez zakup materiałów i szycie maseczek ochronnych. Podziękowania skierowane zostały również do Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego za wysiłek i działania jakie zostały poczynione w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, aby podwyżki wynagrodzeń dla funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa mogły zostać wypłacone oraz dla przedstawicieli Zarządu Głównego za nacisk jaki był kierowany z naszej strony. Pan Minister poinformował o trudnościach jakie mogą nas czekać w związku z niełatwa sytuacją gospodarki w Polsce. Podziękowania skierowane zostały do wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej, że stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu nie wystąpiły poważniejsze zdarzenia w jednostkach.

Pan Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński również podziękował, za pośrednictwem Zarządu Głównego wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom. Służby Więziennej za właściwą postawę, odpowiedzialność oraz zaangażowanie bez, którego nie byłoby takiego ładu i spokoju w naszych jednostkach w czasie wprowadzenia ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronowirusa. Pan Dyrektor podkreślił, że nigdy w historii więziennictwa nie było takiej sytuacji z jaką spotkaliśmy się w ostatnim czasie. Pan Dyrektor odniósł się krytycznie do publikacji gazety „Fakt” dotyczącej podwyżek wynagrodzeń funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej, ponieważ były to zobowiązania wcześniejszych lat wynikające z zawartego porozumienia pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Dyrektor Generalny poinformował, że podjął decyzję, aby w tym wyjątkowym czasie kurs dla oddziałowych był przeprowadzony w sposób zdalny, bez konieczności przeprowadzania go w Ośrodkach Służby Więziennej. Pan Dyrektor zaapelował do Zarządu Głównego o pomoc w przekazywaniu informacji o tym, że Służba Więzienna czeka na kandydatów do Służby, która dysponuje stabilną i przyszłościową pracą za godne wynagrodzenie. Dzięki większej liczby funkcjonariuszy w jednostkach funkcjonariusze zostaną odciążeni pracą i będą mniej przemęczeni.

Kolega Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła zagwarantował, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa jest i będzie odpowiedzialnym Związkiem, który w czasie tak trudnym i nadzwyczajnym potrafi podejmować wspólne działania na rzecz funkcjonariuszy oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w jednostkach.

wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy