Komunikat ze spotkania przedstawicieli NSZZFiPW z Wiceministrem Sprawiedliwości.

W dniu 5 maja 2021 r odbyło się spotkanie przedstawicieli NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z Wiceministrem Sprawiedliwości Michałem Wosiem. W spotkaniu udział wzięli Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła, Wiceprzewodnicząca Danuta Malkusz, Wiceprzewodniczący Kamil Bachanowicz, Skarbnik Bolesław Groński oraz Członek Prezydium Paweł Altwasser.

Podczas spotkania Minister potwierdził wolę realizacji niezrealizowanych punktów porozumienia z dnia 19 listopada 2018 roku zawartego pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZFiPW. Strony potwierdziły konieczność uzgodnienia terminu realizacji porozumienia.

Priorytetem są dodatki za wysługę lat i dodatki służbowe.

Zgodnie z ustaleniami, 30 kwietnia 2021 r. Centralny Zarząd SW przesłał do Zarządu Głównego NSZZFiPW projekt ustawy w zakresie dodatku za wysługę lat, który po zakończeniu prac uzgodnieniowych zostanie skierowany na ścieżkę legislacyjną. Założenia projektu wychodzą naprzeciw propozycjom wypracowanym przez NSZZFiPW.

Spotkanie uzgodnieniowe w sprawie wypracowania nowych zasad przyznawania dodatku służbowego funkcjonariuszom Służby Więziennej odbędzie się w dniu 6 maja 2021 roku przy udziale strony służbowej oraz związków zawodowych działających w Służbie Więziennej. Wolą NSZZFiPW jest, żeby stosowne rozwiązania weszły w życie od 1 lipca 2021 roku.

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś potwierdził, że założenia do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym w zakresie art. 15a dotyczące funkcjonariuszy SW  zostały skierowane do Rady Ministrów, natomiast założenia w zakresie nowej ustawy modernizacyjnej SW zostaną skierowane w możliwie najszybszym terminie.

Strona związkowa zapoznała Pana Ministra z nieprawidłowościami funkcjonującymi w sposobie zarządzania Służby Więziennej w zakresie:

  • walka z nadgodzinami- zawieszenia stanowisk i nakłaniania funkcjonariuszy do odbierania nadgodzin zamiast wypłaty należnej gratyfikacji,
  • niewłaściwego wykorzystywania monitoringu poprzez umieszczanie kamer w pomieszczeniach monitorowego,
  • przypadków dyskryminacji funkcjonariuszy i pracowników SW będących członkami NSZZFiPW,
  • wskazano Panu Ministrowi przypadki naruszania ustawy o Związkach zawodowych w zakresie reprezentatywności w odniesieniu do NSZZ „Solidarność” przez niektórych dyrektorów okręgowych oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych SW.
  • braku poleceń i wytycznych na piśmie, które zastąpiono poleceniami ustnymi podczas wideokonferencji, co powoduje brak jednolitego ich wykonywania w SW.

Biuro Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Fundusze

advertisement

Reklamy