Komunikat ze spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości

22 września 2020 roku odbyło się spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości przedstawicieli NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, z Wiceministrem Sprawiedliwości Michałem Wójcikiem, Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej gen. Jackiem Kitlińskim, zastępcą Dyrektora Generalnego SW płk. Arturem Dziadoszem, z-cą Dyrektora Generalnego SW płk. Andrzejem Leńczukiem, Dyrektorem Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Sędzią Mirosławem Przybylskim. Stronę Związkową reprezentowali: Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW Czesław Tuła, Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZFiPW Danuta Malkusz, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW Kamil Bachanowicz, Skarbnik  Zarządu Głównego NSZZFiPW Bolesław Groński oraz Członek Prezydium Zarządu Głównego NSZZFiPW Paweł Altwasser.

Spotkanie dotyczyło Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Podczas spotkania strony przedstawiły stanowiska oraz wymieniły swoje poglądy dotyczące wydarzeń jakie miały miejsce podczas prac i głosowań nad poprawką nr 73 podczas 16 posiedzenia plenarnego Sejmu wniesionej przez Senat RP, która dotyczyła uwzględnienia w ustawie o Służbie Więziennej zmian w zakresie zasad zaliczania do dodatku za wysługę lat, okresów służby i pracy na zasadach analogicznych, jak w służbach mundurowych MSWiA. Minister Michał Wójcik oświadczył, że Porozumienie, które zostało zawarte z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa uważa za nadal aktualne i chce, aby było one zrealizowane.

W związku z tym, że w ocenie NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zostały naruszone niektóre zapisy porozumienia, zgodnie z par. 10 zostało skierowane do Ministra Sprawiedliwości wezwanie do prawidłowej realizacji porozumienia wyznaczając 7 dniowy termin do zastosowania się do wezwania.

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy