Komunikat ze spotkania z doradcą Ministra Sprawiedliwości Panem płk. Grzegorzem Dobrańskim

Komunikat z roboczego spotkania przedstawicieli

Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

z Panem Grzegorzem Dobrańskim doradcą Ministra Sprawiedliwości

 W dniu 20 listopada 2013 roku w biurze Zarządu Głównego NSZZF i PW w Warszawie  odbyło się pierwsze robocze spotkanie z doradcą Ministra Sprawiedliwości do spraw bezpieczeństwa funkcjonariuszy Panem Grzegorzem Dobrańskim. Jest to efekt rozmów pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości Panem Markiem Biernackim a Związkiem Zawodowym NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa odbytym w dniu 13.Listopada 2013 roku.

 Spotkanie to poświęcone było omówieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa funkcjonariuszy w czasie wykonywanych zadań służbowych jak i poza służbą w świetle obowiązujących przepisów (Zarządzenie Nr 94 /2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 31 grudnia 2010 r. w sprawie określenia wykazu zdarzeń nadzwyczajnych, sposobu postępowania w przypadku ich wystąpienia oraz trybu działania stanowisk dowodzenia). Omówiono zapisy dotyczące napaści na funkcjonariusza, które to określenie jest użyte w cytowanym Rozporządzeniu.

Według opinii kancelarii prawnych napaść jest tylko wtedy, gdy jest naruszona nietykalność osobista natomiast nie wspomina się o napaści werbalnej i zastraszaniu. W przypadkach napaści werbalnej i zastraszania przełożeni nie podejmują żadnych kroków prawnych, ponieważ w/w przepis nie wymusza takiego działania.

Strony uznały, że jest niezbędne wprowadzenie do przepisów zastępstwo procesowe dla funkcjonariuszy i pracowników.

Na kolejne spotkanie strony uzgodniły zebranie materiałów dotyczących wyżej poruszanych problemów. Tak szybkie spotkanie wskazuje na rzeczywistą a nie tylko deklaratywną troskę Pana Ministra o dobro podległych mu funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

 

 Przewodniczący Zarządu Głównego

NSZZF i PW

(-) Czesław Tuła

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy