NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Komunikat ze spotkania z Wiceministrem Sprawiedliwości

W dniu 15 kwietnia 2019 r w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego z Przewodniczącym Zarządu Głównego Czesławem Tułą.

Spotkanie w głównej mierze dotyczyło Uchwały Zarządu Głównego i zawartej w niej braku realizacji podwyżki oraz innych spraw wywołujących napięcia i duże emocje wśród funkcjonariuszy  i pracowników więziennictwa.

W sprawie realizacji i wypłaty podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia. Natomiast jeśli chodzi o pracowników cywilnych to trwają jeszcze prace legislacyjne.

Do dalszej części dyskusji zaproszony został Dyrektor Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Mirosław Przybylski

Omówiono sytuację w jednostkach organizacyjnych Zakład Karny Stare Borne  okręgu koszalińskiego i  Zakładu Karnego w Krzywańcu okręgu poznańskiego. Po długiej dyskusji uzgodniono sposoby postępowania i realizacji ustaleń w celu znormalizowania sytuacji tam panujących.

Przewodniczący wystąpił o pilne spotkanie zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa  Ziobrę do realizacji postulatów zawartych w porozumieniu z dnia 19 listopada 2018 roku. Do dnia 27 kwietnia ma się odbyć spotkanie tego zespołu. Na tym spotkaniu będzie omawiany projekt nowelizacji Ustawy o Służbie Więziennej, który był przedstawiany na posiedzeniu Zarządu Głównego a dotyczy realizacji w/w porozumienia.

Zarząd Główny NSZZ FiPW ‘

w Warszawie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Wiadomości ze świata

  Ubezpieczenia

  advertisement advertisement advertisement advertisement
  Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Fundusze

  advertisement advertisement advertisement

  Reklamy

  advertisement advertisement advertisement