Komunikat ZG w sprawie przesunięcia środków finansowych z paragrafów przeznaczonych dla funkcjonariuszy.

Poniżej zamieszczamy pismo Zarządu Głównego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wyrażający  swój kategoryczny sprzeciw wobec planów przesunięcia środków finansowych z paragrafów przeznaczonych dla funkcjonariuszy np. 4050  na cele nie związane z płacami funkcjonariuszy SW.

Pan gen. Jacek Kitliński

Dyrektor Generalny Służby Więziennej

Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wyraża swój kategoryczny sprzeciw wobec planów przesunięcia środków finansowych z paragrafów przeznaczonych dla funkcjonariuszy np. 4050  na cele nie związane z płacami funkcjonariuszy SW.

Związek podejmował i podejmuje szereg działań, które są skierowane na  poprawę warunków pracy i płacy funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Służby Więziennej. Podpisane porozumienie w dniu 19 listopada 2018 roku również zawiera takie postulaty nakierowane na godziwe wynagrodzenia dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych za jakże ciężką służbę i pracę na rzecz Naszej Ojczyzny i bezpieczeństwa obywateli.

Dlatego zgłaszamy stanowczy sprzeciw wszelkim próbom przekazania środków z tych paragrafów na rzecz utrzymania osób pozbawionych wolności przebywających w ZK i AŚ. Pewnie nigdy w dziejach Europy nie doszło do podobnej sytuacji, w której funkcjonariusze i pracownicy SW ze środków przeznaczonych na ich płacę  utrzymują osadzonych.

Mając na uwadze jak dużo wysiłku kosztowało „wypracowanie porozumienia” oraz jak wiele spotkań było poświęcone uposażeniu funkcjonariuszy i płacy pracowników cywilnych oraz polepszeniu ich warunków socjalnych, nie jesteśmy wstanie zrozumieć poczynań dążących do „zabrania wypracowanych środków” na zupełnie odmienny a wręcz sprzeczny cel; który ma za zadanie nie dobro funkcjonariuszy i pracowników ale osadzonych.

Powyższą sprawę proszę potraktować jako bardzo pilną i oczekujemy informacji o wstrzymaniu tych działań.

(-) Czesław Tuła

Przewodniczący

Zarządu Głównego NSZZ FiPW

Pismo ZG-178-2019 z dnia 1 sierpnia 2019

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy