Medycy skorzystają z obiektów kampusu WSKiP w Kaliszu

Z pomocą pracownikom służby zdrowia przyszła nadzorowana przez wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki. Placówka bezpłatnie udostępni swoje pomieszczenia w Kaliszu lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa.

Pracownicy służby zdrowia, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie, niosąc pomoc chorym na koronawirusa, często z obawy o zarażenie bliskich, boją się wracać do domów. Teraz będą mogli bezpłatnie odpoczywać i nocować w pokojach kaliskiego kampusu.

– Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz pozostałym pracownikom służby zdrowia za poświęcenie w walce z epidemią. Doceniamy Wasz trud i staramy się pomóc, jak tylko możemy. W walce z koronawirusem wszyscy stanowimy jeden wielki, wspierający się zespół – podkreśla wiceminister Marcin Romanowski.

Zagrożenie wirusem wymaga podejmowania nadzwyczajnych działań, solidarności i pomocy potrzebującym.
– Rozwój epidemii stawia przed naszym społeczeństwem nowe wyzwania, którym musimy sprostać. Lekarze i personel medyczny są bardziej niż inni narażeni na kontakt z koronawirusem, a zapewnienie im optymalnych warunków pracy, jest naszym społecznym obowiązkiem – mówi płk dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

źródło: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/medycy-skorzystaja-z-obiektow-kampusu-wskip-w-kaliszu

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy