Międzynarodowy obóz rekreacyjno – sportowy w Ośrodku wypoczynkowym ,,Sangos” w Górkach Wielkich w Beskidzie Ślaskim.

W dniach 28.07–07.08. 2016 roku w  Ośrodku wypoczynkowym ,,Sangos” w Górkach Wielkich odbył się  kolejny międzynarodowy obóz rekreacyjno sportowy  dla  młodzieży, dzieci funkcjonariuszy, funkcjonariuszy Służby Więziennej  i  innych osób. Organizatorem obozu była organizacja terenowa NSZZFiPW  przy AŚ Ostrów Wlkp.
Honorowy patronat objął  Zarząd Główny NSZZFi PW w Warszawie.
Głównym szkoleniowcem był ppłk Mirosław Kuświk, który przygotował szczegółowy program obozu dla trzech grup wiekowych. W obozie uczestniczyło około 80 osób w tym goście  z Czech, Francji, Niemiec, Kanady i Włoch. Jednak największą atrakcją w tym roku na obozie był przyjazd trenera  mistrzów Świata w Ju-jitsu sportowym Pana Piero Rovigatti wraz z ekipa włoskich instruktorów. Ich pokazy umiejętności z zakresu walki wręcz wzbudzały wielki podziw i zainteresowanie. Podczas trwania obozu  rekreacyjno sportowego  były zorganizowane dla dzieci następujące  zajęcia :  gry i zabawy, zawody  sportowe, testy sprawności fizycznej, pierwsza pomoc przedmedyczna, zajęcia z samoobrony, wiązanie różnych węzłów( np.:węzeł ratowniczy), strzelanie z broni pneumatycznej, ASG i paintball  itd. Dla grupy starszej przeprowadzono dodatkowe zajęcia z tzw : czarnej i czerwonej taktyki. Zwłaszcza zajęcia z elementami czerwonej taktyki przeprowadzonej przez Pana Rafała Raska wzbudzały duże emocje i zainteresowanie.
W nauczaniu walki wręcz dominowały techniki  z samoobrony z Jiu Jitsu, Karate, Krav Magi, Combatu, Taekwondo  oraz techniki interwencji z wykorzystaniem środków  hukowo błyskowych ( ASG ).  Dużą atrakcją dla wszystkich grup było  całodzienne wyjście  szlakiem górskim do schroniska PTTK na górę Błatnię w Beskidzie Ślaskim.  Dodatkowo dla starszej grupy był zorganizowany  marszobieg terenowy wokół Ośrodka  wypoczynkowego ,,Sangos”. w pełnym umundurowaniu wojskowym,  podczas pochmurnej pogodzie. Wszyscy uczestnicy pod opieką ratowników wodnych mieli możliwość  skorzystania z  Aquapark znajdującego  się  w miejscowości Skoczów. W ostatnim dniu zorganizowano również  ognisko, które było połączone z zabawą na świeżym powietrzu.
Podczas obozu zostały przeprowadzone zawody sportowe dla wszystkich  grup wiekowych z następujących konkurencji :
zawody strzeleckie z broni pneumatycznej,
zawody strzeleckie z paintball ,
zawody sprawnościowe,
zawody   z walki wręcz z wykorzystaniem tzw ,,makaronów”
zawody z walki wręcz z wykorzystaniem ringu bokserskiego ( semi contact )

Na koniec obozu każdy uczestnik otrzymał stosowny certyfikat, a osoby biorące udział w zawodach sportowych okolicznościowe medale.
W ocenie uczestników Międzynarodowy obóz rekreacyjno  sportowy jak co roku należy uznać za sukces. Wielu uczestników już zgłosiło swój akces uczestniczenia  w podobnym  obozie  rekreacyjno sportowym w 2017 roku. Wszystkie dzieci były zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe.  Uczestnicy  prosili organizatorów o przedłużenie przyszłorocznego obozu o kilka dni. Widoczna radość i zadowolenie na twarzach dzieci, świadczyła o celowości organizowania w kolejnych latach następnych obozów rekreacyjno sportowych.

Cyklicznie organizowane przez Organizacje Terenową NSZZF i PW przy AŚ w Ostrowie Wlkp.  międzynarodowe obozy rekreacyjno – sportowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, dzieci i funkcjonariuszy. Organizowanie tych obozów jest możliwe tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu przedstawicieli związku zawodowego.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim kolegom z związku zawodowego NSZZFiPW za pomoc w organizacji naszych międzynarodowych obozów:
Całemu Zarządu Głównemu NSZZFiPW  z jego przewodniczącym Panem Czesławem Tulą.

Wielkie podziękowania należą  się całej kadrze wychowawców i instruktorom, którzy czuwali 24 h na dobę nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników obozu rekreacyjno sportowemu..
W konkluzji międzynarodowy obóz rekreacyjno sportowy spełnił swoje założenia i cele jako aktywna forma wypoczynku. W mojej ocenie należy propagować wśród funkcjonariuszy i ich rodzin  takie pozytywne formy zdrowego wypoczynku.
                                                                                                                                                    (-)Mirosław Kuświk
DSC00041 (Small) IMG_0013 (Small) IMG_0089 (Small) IMG_0155 (Small) IMG_0241 (Small) IMG_0249 (Small)więcej zdjęć w galerii ……….

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy