Mistrzostwa OISW w Białymstoku w wędkarstwie spinningowym.

W dniu 03.10.2020r. odbyły się już po raz trzeci Mistrzostwa OISW w Białymstoku w wędkarstwie spinningowym o puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Białymstoku . Zawody zorganizowane zostały na łowisku specjalnym „Jezioro Boksze” w powiecie sejneńskim. Udział w zawodach wzięło 14 dwuosobowych drużyn, reprezentujących 6 jednostek penitencjarnych okręgu białostockiego a także goście specjalni – drużyna z Zarządu Głównego NSZZFiPW. Gospodarzem i organizatorem imprezy był Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Białymstoku. W organizację zawodów czynnie włączyli się członkowie NSZZFiPW.  Dzięki wsparciu finansowemu PZU Życie SA- sponsorowi strategicznemu, Zarządu Głównego NSZZFiPW, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW, Fundacji na rzecz pomocy funkcjonariuszom SW ANDRZEJ oraz Banku Pocztowego możliwe było zorganizowanie zawodów na wysokim poziomie.

I miejsce i tytuł mistrza OISW w wędkarstwie spinningowym zdobyła po raz drugi z rzędu załoga ZK Białystok Stanisław Baczewski, Roman Markiewicz

II miejsce zajęli Grzegorz Artemiuk, Paweł Sołowiej – ZK Białystok,

III miejsce – Grzegorz Hałaburda, Adrian Andrzejuk – AŚ Hajnówka.

W kategorii największej złowionej ryby zwycięzcą został Stanisław Baczewski reprezentujący ZK Białystok, a w kategorii największej ilości złowionych ryb wygrała drużyna z AŚ Hajnówka.

Jak już jest tradycją w wędkarskiej rodzinie zawody odbyły się w koleżeńskiej atmosferze pomimo słabej chęci rybostanu do współpracy oraz z zachowaniem wymogów sanitarnych podyktowanych panującą pandemią COVID-19.

Podziękowania za wsparcie naszej imprezy należą się również instytucjom i firmom, które nie odmówiły pomocy organizacyjnej: Gospodarstwo agroturystyczne „Falko”(właściciel łowiska)  oraz Animex Suwałki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.