Mundurowi grali w piłkę

W ostatni piątek i sobotę w Pustyni koło Dębicy odbył się V Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych Euroregion Karpaty 2014 o Puchar Wojewody Podkarpackiego. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Porozumienie Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego. W tym roku Partnerem turnieju był Urząd Marszałkowski Województwo Podkarpackiego. W piłkarskich rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn. Zwycięzcą zawodów została drużyna reprezentująca Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie, która w finale wygrała 4: 1 z reprezentacją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zwycięskiej drużynie nagrodę wręczył pan Bogdan Romaniuk Marszałek Województwa Podkarpackiego. W „małym” finale reprezentacja Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy pokonała drużynę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Kolejne miejsca zajęły: Państwowa Straż Pożarna Województwa Rzeszowskiego ze Słowacji, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie, Państwowa Straż Pożarna reprezentująca Podkarpacie, Policja z Węgier, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Służba Więzienna z Węgier. Wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dariusz Mielczarek (KWP Rzeszów), królem strzelców został Juliusz Cupak ( KWP Rzeszów), nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Dawid Żydowski (OISW Kraków), najlepszym zawodnikiem został Łukasz Tyrawski (21 BSG Rzeszów), natomiast nagroda Fair Play przypadła Markowi Gwoździowi (OISW Rzeszów). Specjalne wyróżnienie, za pomoc w przeprowadzeniu turnieju otrzymała Paulina Moskal. W tym miejscu chcemy złożyć podziękowania dla Zarządu Głównego NSZZF i PW za bardzo życzliwe wsparcie naszego projektu.