Nowi oficerowie w szeregach Służby Więziennej

W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, na głównym placu apelowym, odbyła się uroczysta promocja oficerska absolwentów szkolenia zawodowego na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 262 funkcjonariuszom nadano stopień podporucznika Służby Więziennej.

W uroczystości, 1 lipca 2016 r. uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Beata Kempa, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Tomas Ławniczak, Piotr Marek Kaleta oraz Jan Mosiński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej, o. Łukasz Buzun, Dyrektor Generalny Służby Więziennej, gen. Jacek Kitliński. W promocji uczestniczyli także przedstawiciele Departamentu Więziennictwa z Litwy, na czele z Dyrektor Generalną Panią Żiivile Mikenaite. W promocyjnej uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, przedstawiciele sądownictwa, prokuratury, kurateli, nauki, szkolnictwa, zaprzyjaźnionych służb mundurowych: wojska, policji, straży granicznej, państwowej straży pożarnej, straży miejskiej oraz przedstawiciele środowiska więziennego.

Prymusem szkolenia zawodowego na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej została ppor. Magdalena Nagler, która ukończyła szkolenie zawodowe ze średnią ocen 5,3 i uzyskała najwyższą ocenę celującą z testu końcowego. Pani podporucznik została wyróżniona także przez Niezależny Samorządny Związek Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, reprezentowany przez Przewodniczącego Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Czesława Tułę, a z rąk Prezesa Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa, por. Krzysztofa Kuteli, prymus otrzymała imiennie dedykowaną, pamiątkową szablę oficerską.

Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, ppłk Krzysztof Jędrzejak po uroczystym powitaniu gości, wskazał na znaczenie Roty Ślubowania każdego funkcjonariusza Służby Więziennej, odniósł się do wartości takich jak praca dla ojczyzny, wspólnota. W swoich słowach, wyraził gotowość: barwy biało-czerwone orzeł w koronie na sztandarach „Bóg, Honor, Ojczyzna” w sercach i umysłach – gotowość. Komendant złożył meldunek Dyrektorowi Generalnemu SW, gen. Jackowi Kitlińskiemu o gotowości profesjonalnie przygotowanych absolwentów do służby.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pana Andrzej Dera odczytał list gratulacyjny Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, skierowany do nowo promowanych oficerów, a Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Beata Kempa, list od Prezes Rady Ministrów, Beaty Szydło.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej, gen. Jacek Kitliński w swoim przemówieniu pogratulował absolwentom. Dzisiejszy dzień to powód do dumy i świętowania. To uwieńczenie nauki i wysiłków podejmowanych podczas szkolenia, dowód sumienności i wytrwałości, ale także powód do satysfakcji dla najbliższych. (…) Skutecznie działający wymiar sprawiedliwości, którego immanentną częścią jest więziennictwo, nieodzownie łączy się z dobrze wyszkoloną kadrą, której trudna praca za murami więzienia, nie jest widoczna dla społeczeństwa, ale jest bardzo ważna i stanowi integralną część systemu ochrony i porządku publicznego. Życząc satysfakcji zawodowych, sukcesów i socjalnego bezpieczeństwa a w życiu osobistym i rodzinnym pasma radości i zadowolenia wyraził przekonanie, że zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystają w codziennej służbie.

Dowódcą uroczystej Promocji Oficerskiej był kpt. Marek Kaszczyk, starszy wykładowca zakładu technik interwencyjnych i szkolenia strzeleckiego. Asystę stanowiła kompania reprezentacyjna, składająca się z funkcjonariuszy SW z całej Polski, której dowódcą był ppor. Paweł Czarnecki z Zakładu Karnego Tarnów – Mościce. Pocztem Sztandarowym Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu dowodził por. Zbigniew Mackiewicz, w asyście sierż. sztab Piotra Stodzieża z COSSW w Kaliszu. Sztandarowym był plut. Dariusz Pociask z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Poczet flagowy reprezentowali funkcjonariusze: por. Tadeusz Orłowski z ZK Goleniów, sierż. Łukasz Białobrzeski z ZK w Wierzchowie, st. sierż sztab. Mariusz Walaszczyk z ZK Stare Borne. Dowódcami pododdziałów, prowadzącymi absolwentów do uroczystej promocji byli: mjr Magdalena Chojnacka, por. Izabela Toczek, por. Sebastian Grzegorczyk, ppor. Daniel Milczarek, ppor. Krzysztof Szulc i ppor. Sebastian Świątnicki.

Oprawę muzyczną i artystyczną promocji zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dowództwem mjr. mgr. Leszka Mieczkowskiego oraz tamburmajora, st. chor. sztab. SG Wacława Wacławiaka, która w tym dniu świętowała swój jubileusz 25 lecia i 60. rocznicę powstania Orkiestry Podhalańczyków.

W przededniu uroczystości, w Kościele pod wezwaniem Podniesienia Krzyża Świętego w kaliskim Szczypiornie, odbyła się msza św., odprawiona w intencji nowo mianowanych oficerów oraz funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Pomocniczy Łukasz Buzun. Liturgię mszy św. uświetnił Zespół Wokalny Funkcjonariuszy Służby Więziennej Zakładu Karnego w Zamościu.

Tekst: mjr Joanna Kempa

Zdjęcia: mjr Grzegorz Wieczorek, COSSW w Kaliszu

Więcej zdjęć  w galerii…..

źródło: http://www.cossw.pl/news,1581,nowi-oficerowie-w-szeregach-sluzby-wieziennej.html#!prettyPhoto[gallery1]/49/

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy