NSZZFiPW – Podsumowanie Kolonii dla Dzieci z Ukrainy

Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Opolu wspólnie z Zarządem Głównym NSZZ FiPW od 11 lat organizuje letni wypoczynek dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. W tym roku po raz drugi na naszych koloniach gościliśmy dzieci z Ukrainy. Po raz pierwszy w 2014 roku w kolonii w Unieściu uczestniczyło 14 dzieci funkcjonariuszy Służby Więziennej Ukrainy z obwodu lwowskiego. W tym roku udało nam się zorganizować kolonie dla 19 dzieci z domów dziecka z Ukrainy. Pierwszą osobą, która zadeklarowała pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia był Pan Minister Michał Woś. To dzięki jego inicjatywie udało nam się dotrzeć do dzieci. Oczywiście nie byłoby wyjazdu gdyby nie sponsorzy. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Brokerom ubezpieczeniowym : MENTOR SA oraz KING-BROKER a także Zarządowi Głównemu NSZZ FiPW oraz Zarządom Okręgowym NSZZ FiPW, którzy z hojności serca zasponsorowali pobyt doświadczonych przez los dzieci z Ukrainy. W dniu 1 sierpnia 2022 roku, w przedostatni dzień turnusu kolonijnego w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym KROKUS w Mielnie/Unieściu odbyło się pożegnalne spotkanie, w którym udział wzięli: Pan Paweł Makarowski Dyrektor Biura Bezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości, Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW, płk Artur Koczerba Dyrektor Okręgowy SW w Koszalinie, komandor ppor. SG Anna Lewczyk Zastępca Naczelnika Wydziału Graniczno-Morskiego reprezentująca Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, insp. Krzysztof Sieląg Komendant Miejski Policji w Koszalinie, Sławomir Kuffel Wiceprezes Zarządu Mentor SA, Marian Boguszyński Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego, Jarosław Wodziński Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Gdańsku, Arkadiusz Urbański Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Koszalinie oraz Tadeusz Łoziński Wiceprzewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Gdańsku.

Podczas spotkania dzieci polskie i ukraińskie biorące udział w kolonii, wspólnie przygotowały występy artystyczne, składające się z tańców, śpiewu i indywidualnych pokazów swoich talentów. Trzeba przyznać, że przygotowanie tych występów bardzo mocno połączyło dzieci Polskie i Ukraińskie. Na zakończenie dzieci z Ukrainy podziękowały zaproszonym gościom w języku polskim i ukraińskim za to, że zechcieli spędzić ten dzień z nimi. Po zakończeniu występów wszyscy wspólnie zjedli tort zasponsorowany przez Biuro VeroTravel z Opola i zostały wręczone upominki osobom, które w jakiś sposób zaangażowały się w organizację kolonii. Dzieci oczywiście również nie wyszły z pustymi rękami.

Dzięki współpracy z Centralnym Zarządem Służby Więziennej, dzieci były nieodpłatnie dowiezione na kolonie pojazdami należącymi do Służby Więziennej.

Na zakończenie pragnę nadmienić, że w tym roku około 80% dzieci biorących udział w organizowanych przez nas koloniach (dzieci członków NSZZ FiPW) mogło skorzystać z dofinansowania w wysokości 500 zł na każde dziecko.

Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Danuta Malkusz

Galeria zdjęć:

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy