Odpowiedź Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego ws. Aresztu Śledczego w Bartoszycach
Poniżej zamieszczamy odpowiedź na Zapytanie nr 1906 do ministra sprawiedliwości w sprawie Aresztu Śledczego w Bartoszycach.
Zapytanie nr 1906
do ministra sprawiedliwości
w sprawie Aresztu Śledczego w Bartoszycach
Zgłaszający: Adam Ołdakowski, Jerzy Małecki
Data wpływu: 09-01-2017
Szanowny Panie Ministrze!
W związku z doniesieniami o restrukturyzacji Służby Więziennej zgłosili się do mnie zaniepokojeni utratą miejsc pracy przedstawiciele związku zawodowego Służby Więziennej z Bartoszyc, skąd zostałem wybrany na posła. Główne pytanie przedstawicieli dotyczyło tego, czy restrukturyzacja obejmie likwidację Aresztu Śledczego w Bartoszycach. Panie Ministrze, czy obawy zgłaszane przez przedstawicieli Aresztu Śledczego w Bartoszycach są słuszne?
Pan chyba orientuje się, że w takiej sytuacji (likwidacji Aresztu Śledczego w Bartoszycach) jako poseł Prawa i Sprawiedliwości z ziemi bartoszyckiej będę głównym przeciwnikiem takiego podejścia do sprawy.
Odpowiedź na zapytanie nr 1906
w sprawie Aresztu Śledczego w Bartoszycach
Odpowiadający: sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki
Warszawa, 14-02-2017
Szanowna Pani Marszałek!
W odpowiedzi na zapytanie poselskie Panów Posłów Adama Ołdakowskiego i Jerzego Małeckiego z dnia 24 stycznia 2017 r., o numerze 1906, w sprawie ewentualnej likwidacji Aresztu Śledczego w Bartoszycach, uprzejmie przedstawiam, co następuje.
Areszt Śledczy w Bartoszycach jest jednostką o pojemności 144 miejsca zakwaterowania przeznaczoną dla mężczyzn tymczasowo aresztowanych i skazanych recydywistów penitencjarnych skierowanych do odbywania kary w zakładzie karnym typu zamkniętego. W roku 2016 średnie zaludnienie aresztu oscylowało w granicach 90 %.
W ramach ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020” (Dz. U. z 2016 roku poz. 2176) nie przewiduje się likwidacji Aresztu Śledczego w Bartoszycach.
Z poważaniem
Patryk Jaki