Oflagowanie jednostek penitencjarnych – start Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej

Dziś oflagowaliśmy Zakłady Karne i Areszty Śledcze w całej Polsce. To pierwszy krok ogólnopolskiej akcji protestacyjnej – wyraz naszej solidarności oraz sprzeciwu wobec lekceważenia uzgodnionych postulatów.

Zgodnie z decyzją Międzyzwiazkowego Komitetu Protestacyjnegowładz i w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa i godne warunki służby i pracy, w dniu 18 sierpnia 2025 r. jednostki penitencjarne w całym kraju zostały oflagowane. Flagi związkowe na budynkach Służby Więziennej są jasnym sygnałem, że oczekujemy realnego dialogu i wykonania wcześniejszych ustaleń.

Dlaczego protestujemy?

  • brak realizacji świadczenia mieszkaniowego, pomimo podpisanego porozumienia
  • brak uzgodnionej w porozumieniu podwyżki uposażeń dla funkcjonariuszy oraz wynagrodzeń dla pracowników cywilnych.


Oflagowanie jest działaniem symbolicznym, ale stanowczym. To etap otwierający dalsze kroki protestu, o których będziemy informować na bieżąco.

Galeria z kraju
Poniżej publikujemy fotografie z wybranych jednostek penitencjarnych w całej Polsce. To tylko część materiałów, które do nas dotarły.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement
wrzesień 2025
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Fundusze

advertisement

Reklamy