Pielgrzymka Służb Mundurowych na Świętą Górę Grabarkę.

Jak co roku w połowie sierpnia funkcjonariusze Służby Więziennej oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, wyruszają na trasę pieszej pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę, miejsce szczególnie bliskie wyznawcom prawosławia.

18 sierpnia już po raz siódmy funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej wzięli udział w pielgrzymce służb mundurowych na Świętą Górę Grabarkę. W uroczystościach uczestniczyli Przewodniczący Zarządów Okręgowych NSZZFiPW z Krakowa, Szczecina, Łodzi, Bydgoszczy. Na ziemi podlaskiej gościliśmy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Oprócz podlaskich więzienników licznie przybyli też funkcjonariusze Służby Więziennej z okręgu krakowskiego, szczecińskiego, lubelskiego, bydgoskiego, łódzkiego, warszawskiego oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Pielgrzymi przeszli trasę 12 kilometrów z Siemiatycz do Św. Góry Grabarki, tradycyjnie niosąc na ramionach kilkumetrowy krzyż wotywny, który został poświęcony przez Jego Ekscelencję Biskupa Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego a następnie ustawiony na Grabarce wraz z krzyżami niesionymi przez innych pielgrzymów.

Uczestnicy pielgrzymki modlili się o opiekę w codziennej pracy, życiu osobistym a także w intencji wszystkich funkcjonariuszy, pracowników i ich rodzin. Uroczystości na Świętej Górze Grabarce odbywają się corocznie i związane są z obchodami Święta Przemienienia Pańskiego w cerkwi prawosławnej. Tradycyjnie, organizacją oraz przygotowaniem pielgrzymki zajął się Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Białymstoku, Dyrektor Aresztu Śledczego w Hajnówce, Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Białymstoku. Wsparcia finansowego udzieliło PZU, co zostało wielokrotnie wspomniane.

Serdecznie zapraszamy za rok.

Przewodniczący

Zarządu Okręgowego NSZZF i PW

W Białymstoku

/-/Adam Gryka

pzu

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy