Podsumowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży funkcjonariuszy i pracowników Słuzby Wieziennej

W dniu 27 sierpnia 2013 roku, została zakończona akcja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. To już po raz trzeci mogliśmy zorganizować letni wypoczynek naszym dzieciom. Kolonie odbyły się w miejscowości położonej nad polskim morzem  w Unieściu oraz w miejscowości Bęsia na Mazurach. Po raz pierwszy nasze dzieci mogły spróbować swoich sił na spływie kajakowym, w dziewiczych zakątkach naszego pięknego kraju, na Mazurach.

Z wypoczynku skorzystało ponad 200 dzieci. Nad ich bezpieczeństwem  czuwała wspaniała kadra, z dużymi kwalifikacjami i predyspozycjami,  potrzebnymi  do realizacji takiego przedsięwzięcia. W tym miejscu należy podkreślić, duże zaangażowanie wielu wspaniałych ludzi w letniej akcji wypoczynku dzieci i młodzieży. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu  Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej gen. Jackowi Włodarskiemu oraz podległym Dyrektorowi funkcjonariuszom CZSW, całemu Zarządowi Głównemu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa a w szczególności Kol. Przewodniczącemu Czesławowi Tule, który zapoczątkował akcję letniego wypoczynku i stale czuwał nad jej prawidłowym  przebiegiem, Koleżance Alicji Chajduk oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękuję kierowcom, pielęgniarkom i opiekunom, którzy czuwali nad  bezpieczeństwem naszych pociech  w czasie podróży. Podziękowania należą się również naszym Sponsorom dzięki którym wypoczynek dzieci był bezpieczny i przyjemny tj. HDI GERLING, Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie PZU SA, Kancelarii Brokerskiej KING-BROKER oraz  firmie MENTOR S.A.

 

W tym roku ZG NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zasponsorował w całości wypoczynek dla 35 dzieci z rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. To właśnie dzięki hojności Koleżanek i Kolegów z Zarządu Głównego wiele dzieci po raz pierwszy mogło przeżyć wspaniałą przygodę podczas pobytu na naszych koloniach i spływie kajakowym.

W trakcie togo rocznej akcji byliśmy kontrolowani przez pracownika Kuratorium Oświaty w Koszalinie, który  sprawdził dokumentację kolonijną, stan budynku, w którym były zakwaterowane nasze dzieci oraz warunki w jakich przebywały. Wyniki kontroli były pozytywne.

 

Podczas kolonii dzieci korzystały z wielu atrakcji i wspaniałych wycieczek oraz  uczestniczyły w atrakcyjnych konkursach. Podczas II turnusu w miejscowości Unieście dzieci spotkały się z Dyrektorem Okręgowym SW w Koszalinie płk Krzysztofem  Olkowiczem, Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Zachodniopomorskiego panem Marianem Boguszyńskim oraz Przewodniczącym Zarządu Głównego NSZZF i PW panem Czesławem Tułą, którzy przeprowadzili krótka pogadankę o pracy w policji oraz wręczyli upominki od Sponsora, firmy Mentor S.A. Akcja letnia zakończyła się szczęśliwie, beż żadnych nieprzyjemnych  sytuacji. Jednak największą satysfakcją  dla nas jako organizatorów, była radość dzieci w trakcie kolonii i łzy przy pożegnaniach. Przyjaźnie, jakie zawiązały się wśród dzieci podczas naszej pierwszej akcji letniej w 2011 roku, przetrwały przez wszystkie trzy sezony i mam nadzieję, że przetrwają do następnej akcji letniej w 2014 roku. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję.

 

 Przewodnicząca ZO NSZZF i PW

w Opolu

/-/Danuta Malkusz

Więcej zdjęć w Galerii na stronie Zarządu Okręgowego NSZZF i PW Opole

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy