Podsumowanie letniego wypoczynku najmłodszych – Unieście 2014

 III Turnus kolonii, który odbył się w dniach 16 – 27 sierpnia 2014 roku na terenie Policyjnego Ośrodka Szkoleniowo -Wypoczynkowego „ Krokus „ prowadzonego przez NSZZ Policjantów w Unieściu za nami. Uczestniczyło w nim 36 dzieci funkcjonariuszy z całego kraju jak również 14 zaproszonych dzieci funkcjonariuszy Służby Więziennej z Ukrainy.

DSCF3736 (Small)

Organizatorem wypoczynku dla naszych najmłodszych, był Zarząd Okręgowy NSZZF i PW we współudziale z Centralnym Zarządem Służby Więziennej oraz bardzo dużym współudziale Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie Pana płk Leńczuka, który bardzo mocno wspierał nas w kontaktach na linii Polska – Ukraina oraz w  zapewnieniu prawidłowego transportu dla dzieci z Ukrainy. Należy również mocno podkreślić, że bardzo duży udział w tym, iż doszło do takiego wspólnego wypoczynku naszych dzieci mieli sponsorzy, czyli: Zarząd Główny NSZZF i PW. Zarząd Terenowy NSZZF i PW w Zakładzie Karnym Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Kancelaria Brokerska „KING BROKER”, którzy pokryli koszty pobytu dzieci z Ukrainy.  Podczas wspólnego wypoczynku dzieci zorganizowane były zajęcia, które były formą nauki i zabawy. Dzieci podczas tego międzynarodowego wspólnego wypoczynku wymieniały się wiedzą i doświadczeniem jak również poznawały historię i kulturę swoich krajów. Oprócz codziennych spacerów po plaży oraz zwiedzania okolicy  uczestniczyły w organizowanych imprezach i zabawach a pod opieką ratownika wodnego zażywali kąpieli w morzu. Zorganizowano również grill, który był połączony z zabawą na świeżym powietrzu oraz karaoke. Odbyły się  również dwie wycieczki autokarowe do kręgielni w Koszalinie, gdzie dzieci  poznawał podstawy gry w „bowling” oraz na koniec pobytu odbyła się wycieczka( objazdowa) do ogrodów w Dobrzycy, latarni morskiej w Gąskach.

DSCF3698 (Small)DSCN2362 (Small)DSCN2569 (Small)DSCN2573 (Small)DSCN2672 (Small)DSCF4090 (Small)DSCF4102 (Small)

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach w Parku Linowym „ Tukan”, gdzie podczas wspinaczki zapoznały się z podstawowymi zasadami bhp. Dzieci miały do wyboru 3 trasy do przejścia. Na zakończenie otrzymały certyfikaty poświadczające ukończenie trasy, jak również przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które było dostosowane do wieku uczestników.

DSCN2399 (Small)DSCN2513 (Small)

Cały pobyt dzieci był okazją do poznania kultury Polski i Ukrainy, do wymiany doświadczeń, poznania się, jak również wspólnej zabawy.  Na zakończenie  wszyscy uczestnicy spotkali się z Organizatorami kolonii.

DSCF3861 (Small)DSCF3845 (Small)DSCF3923 (Small)DSCF3945 (Small)DSCF3953 (Small)Głównego organizatora Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Opolu reprezentowała koleżanka Danuta Malkusz, Zarząd Główny NSZZF i PW reprezentował Przewodniczący Czesława Tuła, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej reprezentował Pan Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia płk Wiktor Głowiak wraz z Panią kpt. Elżbietą Sapieżyńską Na spotkanie przybyli także sponsorzy, dzięki którym, dzieciom nie zabrakło niczego. Podziękowania za pomoc i wsparcie należą się: Przewodniczącemu FZZ Tadeuszowi Chwałce, Wiceprezesowi Zarządu Mentor S. A Panu Sławomirowi Kuflowi, oraz Panu Jackowi Rybińskiemu, Prezesowi Kancelarii Brokerskiej King-Broker Pawłowi Altwasserowi, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie Panu Podinspektorowi Krzysztofowi Sieląg, Dyrektorowi Ośrodka w którym zorganizowane zostały nasze kolonie Panu Andrzejowi Ciok oraz Pani Małgorzacie Pietras. Podczas tego spotkania odbyło się wręczenie upominków dla uczestników kolonii jak również zabawa, w której uczestniczyły dzieci i dorośli. Wspólne popołudnie zakończono grillem oraz pysznym tortem zrobionym na tą specjalną okazję.

DSCF4015 (Small)

DSCF4024 (Small)

Na koniec trzeba dodać, że to już cztery lata jak Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Opolu we współudziale CZSW organizuje kolonię dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Całą akcję w 2010 roku rozpoczął ówczesny przewodniczący ZO w Opolu a będący dziś Przewodniczącym Zarządu Głównego kolega Czesław Tuła, to w jego głowie zrodził się pomysł organizacji wypoczynku dla najmłodszych, dzisiaj zajmuję się tym koleżanka Danuta Malkusz Przewodnicząca Zarządu Okręgowego w Opolu i tak podczas tych czterech lat wypoczywało ponad 650 dzieci naszych koleżanek i kolegów., To podczas takiego wypoczynku rodzą się wspomnienia i przyjaźnie naszych najmłodszych, a to sprawia, że dzieci chcą tu chętnie wracać i dalej uczestniczyć we wspólnym wypoczynku oraz zabawie. Podziękowania należą się również CZSW za pomoc logistyczną tego przedsięwzięcia. Kadrze opiekunów, którzy czuwali 24 h na dobę nad naszymi milusińskimi, wysiłek i praca, jaki włożyli w tą pracę wywoływały radość i uśmiech na twarzach dzieci, a to świadczy o tym, że warto to robić w kolejnych latach.

Tak, więc do zobaczenia za Rok !

 KADRA: kierownik kolonii, pielęgniarka – mgr  Aleksandra Francik

 Wychowawcy – Anna  Łukawska, Patrycja Nagel, Jarosław Górski

DSCF4039 (Small)

 Więcej zdjęć w galerii …

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy