Pojazdy “na wymiar” dla Służby Wieziennej

Służba Więzienna może się wzbogacić o sporą liczbę nowych pojazdów, które służyć będą nie tylko do przewozu osadzonych, ale i transportu samych funkcjonariuszy. Jeśli dostawy uda się zlecić, to wszystkie mogą trafić do formacji jeszcze w bieżącym roku.

Centralny Zarząd Służby Więziennej jest zainteresowany zakupem samochodów do transportu osób. W wyniku realizacji podzielonego na dwie części postępowania, do Służby Więziennej trafić może 25 “fabrycznie nowych pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną”. W ramach pierwszej części chodzi dokładnie o dostawy 8 sztuk, typu “więźniarka”, przystosowanych w sposób szczególny do przewozu osiemnastu osób pozbawionych wolności wraz z trzema uzbrojonymi konwojentami, dowódcą konwoju i kierowcą. Jak informuje SW, wnętrze kontenera posiadać musi wyodrębnione cztery przedziały. Pierwszy zlokalizowany ma być w przedniej części kontenera, wyposażony w 2 niezależne fotele dla konwojentów. Drugi, to przedział wydzielony, czyli izolatka, z miejscem do przewozu 1 osoby konwojowanej. Przedział trzeci służyć będzie do przewozu 17 osób konwojowanych, a czwarty zlokalizowany będzie w tylnej części kontenera (za przedziałem III), a przeznaczony do transportu rzeczy osobistych osób konwojowanych.

Wstępna koncepcja rozplanowania przedziałów pojazdu typu “więźniarka”. Źródło: Służba Więzienna

Natomiast druga część przetargu dotyczy dostaw 17 sztuk pojazdów, przystosowanych w sposób szczególny do przewozu 9 osób oraz z wydzieloną przestrzenią na bagaż. Jak rozpisuje formacja, w kabinie kierowcy pojazdu ma się znaleźć miejsce dla 2 funkcjonariuszy (w tym dowódca grupy i kierujący pojazdem) wraz z wyposażeniem. A w części nadwozia typu furgon, dla 7 funkcjonariuszy – w przedziale dla funkcjonariuszy i dla bagaży i wyposażenia w przedziale bagażowym.

Wykonawca, w terminie 21 dni od dnia zawarcia umowy, przedstawi Zamawiającemu, celem uzgodnienia modyfikacji pojazdu, rysunki, szkice, wizualizacje 3D i inne materiały informacyjne obrazujące wygląd wewnętrzny i zewnętrzny pojazdu. W szczególności koncepcję zabudowy kontenerowej, tj. wydzielenia i wyposażenia przedziałów dla konwojentów, osadzonych i przedziału przeznaczonego do transportu rzeczy osobistych osadzonych oraz innych urządzeń dodatkowych, np.: sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym, łączności bezprzewodowej, kamer i monitorów.

Opis przedmiotu zamówienia, dotyczący I i II części postępowania

Służba Więzienna zastrzega również, że zwycięzca przetargu dostarczył formacji jeden (zarówno w przypadku I, jak i II części zamówienia) skompletowany w pełni zgodny z wymaganiami tzw. “pojazd wzorcowy”, w ciągu 70 dni od dnia zawarcia umowy. Zaznacza również, że sprawdzi czy zgodny jest on z wymaganiami formacji, i będzie mógł wprowadzać na nim “poprawki”.

 

Wstępna koncepcja rozplanowania przedziałów I, II w pojeździe przystosowanym w sposób szczególny do przewozu 9 osób. Źródło: Służba Więzienna

W obu przypadkach Służba Więzienna zamierza zastosować te same kryteria oceny ofert. Na liście znajdziemy terminy gwarancji na perforację nadwozia pojazdu niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na elementy zabudowy i wyposażenia specjalnego niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na powłokę lakierniczą niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na zespoły i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne, opony i szyby niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, a także punkty za zapewnienie mobilnego serwisu napraw gwarancyjnych wykonywanych w miejscu użytkowania pojazdu na terenie Polski. Największą wagę ma oczywiście cena (60). Części różnią się jednak, choć nieznacznie, terminami dostaw. W przypadku pierwszego zadania, wskazano go na 26 listopada br., a w przypadku drugiego zadania – na 19 listopada br.

Formacja stawia potencjalnym dostawcom dodatkowe wymagania zawodowe. Jak zaznacza w pierwszej części postępowania, wykonawca musi wykazać, że w ciągu ostatnich 5 lat “przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał lub należycie wykonuje co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie pojazdów używanych do celów specjalnych – pojazdów samochodowych przystosowanych w sposób szczególny do przewozu osób lub ładunków, używanych przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Policję, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencję Wywiadu, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Służbę Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną, kontrolę skarbową, Służbę Celną, jednostki ochrony przeciwpożarowej, Inspekcję Transportu Drogowego i Służbę Więzienną oraz pojazdów używanych do celów specjalnych analogicznych zagranicznych służb, o wartości nie mniejszej niż 3 000 000 PLN brutto”. Taki sam warunek stawia zresztą w przypadku drugiego zadania, zmieniając jedynie kwotę na 2 mln brutto.

Postępowanie prowadzone jest w ramach procedury otwartej, a na oferty formacja czeka do 16 czerwca br. Tego samego dnia zostaną one otwarte i dowiemy się, ile środków Służba Więzienna planuje przeznaczyć na zakup wszystkich pojazdów. Przedmiot zamówienia zostanie odebrany przez zamawiającego w dowolnym miejscu na terenie kraju, wskazanym przez wykonawcę. Jak dodaje formacja, wszystkie mają być zatankowane do pełna.

źródło: https://infosecurity24.pl/pojazdy-na-wymiar-dla-sluzby-wieziennej

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
wrzesień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Fundusze

advertisement

Reklamy