Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego 26 stycznia 2016r

W dniu 26 stycznia 2016r. w ośrodku szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Omówiono kwestie dotyczące personelu więziennego w śród których za najważniejsze uznano prace nad ustawą modernizacyjną Służby Więziennej określającą w szczególności działania oraz nakłady na poprawę warunków płacy, pracy oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych więziennictwa.
Z niepokojem odniesiono się do działań kierownictwa niektórych jednostek penitencjarnych noszących znamiona przestępstwa jak również naruszających zasady etyki zawodowej. Wobec powyższego podjęto decyzje o skierowaniu do tych jednostek zespołu interwencyjnego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa działającego przy Zarządzie Głównym. Podstawowym zadaniem zespołu będzie dokonanie analizy naruszeń prawa przez kierownictwo, wypracowanie wniosków oraz przedstawienie ich odpowiednim Organom Państwa.
Przyjęto również informację z działalności komisji funduszu pomocowego Służby Więziennej oraz rady programowej forum penitencjarnego. Sprawozdanie z działalności komisji funduszu za rok 2015przedstawione zostanie do zatwierdzenia na marcowym posiedzeniu Zarządu Głównego. Rada programowa forum penitencjarnego uznając za jedno z najważniejszych działań dziennikarskich jakim jest prawo każdego obywatela do rzetelnej informacji, zwraca się do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa o zgłaszanie nurtujących środowisko więzienników tematów, które po opracowaniu ukażą się na łamach miesięcznika.
Prezydium Zarządu Głównego jako pilne, uznało włączenie do prac zespołów dokonujących nowelizacji aktów normatywnych dotyczących więziennictwa, przedstawicieli środowiska zawodowego. W najbliższym czasie skierowane zostaną do odpowiednich Organów pisma w tej sprawie.
Na 3 lutego br. zaplanowane jest spotkanie robocze przedstawicieli Zarządu Głównego z Ministrem Sprawiedliwości Panem Zbigniewem Ziobro, na którym omówione zostaną najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania polskiego więziennictwa.
Jedną z istotniejszych omawianych spraw była kwestia dotycząca wzrostu uposażenie funkcjonariuszy. Obowiązujące porozumienie zawarte jeszcze w ubiegłym roku pomiędzy Dyrektorem Generalnym SW, a Zarządem Głównym NSZZF i PW zakłada równy wzrost uposażenia dla wszystkich funkcjonariuszy o kwotę 175 zł brutto (dodatek zwiększający wysokość uposażenia wliczany będzie do stopnia), dodatkowo uposażenie zasadnicze mł. referenta wzrośnie o kwotę 145 zł. brutto. W wyniku negocjacji płacowych ze stroną rządową planowany wskaźnik przeciętnego uposażenia wzrośnie o 14 pkt. procentowych i wyniesie 3.01 (pierwotnie uzgodniono wzrost o 13 pkt. procentowych). Wynegocjowana dodatkowa kwota w wysokości ok. 3,3 mln. zł. (wzrost o 1 pkt. procentowy) rekomendowana będzie przez Związek Zawodowy na realizację zaległych awansów. Przygotowany projekt Rozporządzenia Rady Ministrów oraz uchwalony budżet Państwa na rok 2016 daje duże prawdopodobieństwo wypłaty podwyżki w miesiącu marcu z wyrównaniem od stycznia br.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy