Posiedzenie Zarządu Głównego 12-15 grudnia 2016r.

W dniach 12-15 grudnia 2016r. w Karpaczu odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Jednym z kluczowych punktów porządku obrad było przyjęcie propozycji podziału środków na podwyżki w roku 2017.

W trakcie obrad przyjęto sprawozdania członków powołanych Zespołów roboczych:

  1. Kadrowo-płacowego
  2. Ochronnego
  3. Penitencjarnego

Zarówno Zarząd Główny jak i Dyrektor Generalny z zadowoleniem przyjęli postęp prac w w/w zespołach, podkreślając ich duże znaczenie przy modernizacji służby więziennej i pogłębianiu się wzajemnych dobrych relacji, których wypracowane wspólne stanowiska służyć będą poprawie warunków pełnienia służby i płacy personelowi więziennemu.

W trakcie obrad przyjęto również Ordynację Wyborczą na XVII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, którego termin określono na 21-23 czerwca 2017r.

 Podsumowano także organizowane przez Związek Zawodowy w OWS Zimowit w Wiśle szkolenia z zakresu profilaktyki stresu, doceniając ich wysoki poziom i zaangażowanie uczestników. Wskazano, iż trudy służby wymagają, aby funkcjonariusze mieli stworzoną możliwość udziału w cyklicznie organizowanych tego typu szkoleniach. Omówiono również wsparcie finansowe Zarządu Głównego dla ośrodka, funkcjonariuszy i ich rodzin wypoczywających w ośrodku.

Zarząd Główny podjął również stosowne uchwały względem nieprawidłowości, jakie mają miejsce w Zakładzie Karnym w Raciborzu.

Poruszano także tematy dotyczące ubezpieczeń funkcjonariuszy.

Okres przedświąteczny był również doskonałą okazją do tradycyjnego już łamania się opłatkiem symbolizującym dzielenie się z bliźnim swoją nadzieją, dobrocią i miłością, której źródła płyną od progu stajenki Betlejemskiej, w której Boże Dziecię zostało dane ludzkości, jako najcenniejszy dar, ku pokrzepieniu serc i odnowie ducha. Pragniemy również podziękować ks. Prałatowi Tadeuszowi Słockiemu za przepiękne i głębokie wprowadzenie uczestników wieczerzy wigilijnej w klimat i ducha Bożych Narodzin. Na tą uroczystość zostali zaproszeni znamienici goście i tak stronę służbową reprezentował Dyrektor Generalny Służby Więziennej oraz Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CZSW. Ubezpieczycieli reprezentowali Dyrektor Regionalny PZU, Dyrektor Open Life a także Prezesi brokerów ubezpieczeniowych Mentor SA oraz King Broker.

Posiedzenia w takiej formie mogły się odbywać dzięki pomocy ubezpieczyciela PZU, który był sponsorem strategicznym każdego posiedzenia Zarządu głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy