Posiedzenie Zarządu Głównego NSZZF i PW 15-18 września 2014

W dniach 15-18 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy  i Pracowników Więziennictwa  oraz Głównej Komisji Rewizyjnej. W trakcie 3 dniowych obrad omówiono następujące tematy:

  • Przedstawiono  dotychczasowe działania Zarządu Głównego  w sprawie realizacji Rozdziału 14 Ustawy o SW, czyli Czas służby funkcjonariusza, przeczytano pisma złożone w tej sprawie do dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Przewodniczący Zarządów Okręgowych przedstawili relacje z działań w swoich okręgach w tej sprawie. Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Poznaniu przedstawił opinię prawna na temat rozliczania czasu służby. Postanowiono, iż w przypadku braku precyzyjnych odpowiedzi na pisma Zarządu Głównego skierowanych do Dyrektora Generalnego  skutkować to  będzie złożeniem stosownych pism do Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz wszystkich parlamentarzystów i senatorów RP, które poinformują  o możliwym łamaniu Ustawy o Służbie Więziennej. Podjęto stosowną Uchwałę w tej sprawie.
  • Przedstawiono relację z prac podkomisji sejmowej w sprawie projektu ustawy o komisjach lekarskich, jak również omówiono dotychczasowe funkcjonowanie Ustawy o L4. Relacje z dotychczasowych prac podkomisji składał Paweł Altwasser . Podjęto stosowną Uchwałę w tej sprawie.
  • Przedstawiono projekt ustawy o składaniu oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy służb mundurowych Zarząd Główny poparł poprawki, które zgłosił Zarząd Główny NSZZF Straży Granicznej.
  • Zarząd Główny podjął decyzję o wystąpienie z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego odnośnie art. 15a Ustawy Emerytalnej Służb Mundurowych z dnia 18 lutego 1994 roku
  • Pozew Zbiorowy na obecnym etapie zbierane są środki dowodowe. Ministerstwo Finansów nie udzieliło odpowiedzi na pismo pełnomocnika uczestników pozwu. Zwrócono się do sądu, aby sąd wystąpił o te środki dowodowe. Obecnie czekamy na odpowiedź Ministerstwa Finansów i wyznaczenie kolejnego terminu rozprawy.
  • Odbyło się również spotkanie z Dyrektorem Biura Kadr i Szkolenia Panem płk Wiktorem Głowiakiem, który reprezentował Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Pana gen Jacka Włodarskiego.

W trakcje posiedzenia odbyła się również prezentacja kancelarii prawnych, które w przyszłości mogą się zająć obsługą prawną funkcjonariuszy zrzeszonych w związku zawodowym. Kolejne posiedzenie zaplanowano na ostatni kwartał tego roku.

DSCF4161 (Small)

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy