Pozew zbiorowy – komunikat

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do licznych rozmów telefonicznych, jak również pytań mailowych, na które udzielamy na bieżąco odpowiedzi, dodatkowo pragniemy przekazać dla całej I i II grupy pozwu informacje o stanie aktualnych działań.

Dla przypomnienia i pojaśnienia pewnych sytuacji, jak również zdementowania różnych opinii przedstawiamy stan bieżący sprawy.

Pierwszy pozew Związku Zawodowego SW ( I grupa Mazowsze) Sąd Okręgowy uznał za niezasadny jako pozew zbiorowy. Oczywiście nie zgodziliśmy się z tym uzasadnieniem i zostało złożone zażalenie do Sądu Apelacyjnego. W sierpniu 2015 roku wygraliśmy sprawę, Sąd Apelacyjny przyznał nam rację i nakazał oddać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy.

Od tamtej pory czekamy na termin rozprawy lub jakąkolwiek wiadomość z Sądu Okręgowego. Mimo działań ponaglających, jeśli można tak to nazwać, bo na Sąd raczej wpłynąć w kwestii przyspieszenia pracy nie można, czekamy, co tym razem będzie się działo.

Dwa tygodnie temu Sąd Okręgowy, by utrudnić wszystkim życie, wydał postanowienie dla I grupy o złożeniu ponownie oświadczeń na wskazanym przez Sąd wzorze. Czemu to miało służyć nie wiemy. Możemy tylko przypuszczać, że chodzi o zniechęcenie nas do działania i poddanie się. Jednakże zmieściliśmy się w terminie, choć była to ciężka, zespołowa praca. Widać wyraźnie, że Sąd Okręgowy jest prawdopodobnie lekko skonsternowany sytuacją i wyrokiem Sądu Apelacyjnego, bo nie chcą dopuścić do pozwu zbiorowego.

Przyczyny jak wiadomo są różne, ale te zasadnicze to przede wszystkim:

  1. a) Jeśli Sąd przepuści pierwszą grupę, wówczas przyjdą kolejni, ale nie w setkach tylko tysiącach uczestników – i tu Sąd ma rację, ponieważ tak na pewno się stanie.
  2. b) Sprawa ma znamiona polityczne, ponieważ chodzi o pieniądze Skarbu Państwa.
  3. c) Jest to dla Sądu pierwsza tego typu sprawa w kraju, sprawa trudna i niestety,  proszę nam wierzyć, Sąd bardzo się w niej gubi. Do tego stopnia, że mamy trzy identyczne pozwy w tym samym sądzie: policji, służby więziennej i straży granicznej. W pierwszym pozwie Sąd prosił o uzupełnienie informacji itd., w drugim, który jest analogiczny (Straż Graniczna) nie prosi. Natomiast w trzecim, kolejnym pozwie Policji znowu prosi.

Nadal Państwa pozew II grupy (620 osób), jest u nas w kancelarii, w tym zakresie nic się nie zmieniało. Pieniądze na wpis są zdeponowane na koncie i czekają na przebieg wydarzeń pozwu I grupy po pierwszej rozprawie, w ponownym rozpatrzeniu przez Sąd Okręgowy. Cały czas zgodnie z zaleceniem i przyjętą strategią  przez reprezentanta obu grup liczymy, że jeśli w przypadku pierwszej grupy Sąd ogłosi pozew zbiorowy, to automatycznie w ciągu kilku dni dostarczamy drugą grupę i wpłacimy pieniądze na wpis sądowy.

Dla pełnej jasności wszystkich uczestników, wszystko nadal w mocy i w toku. Nic nie przepadło i nic się nie zmieniło. Dementujemy jakiekolwiek obawy związane z II grupą. Wszystkie dokumenty i pieniądze czekają w kancelarii na rozstrzygnięcie w I grupie. Niestety przewlekłość podejścia i prowadzenia spraw są naprawdę dobijające, tak dla Państwa jak i dla nas, ale niestety tu wpływ mamy bardzo ograniczony.

Jeśli Sąd nie uzna pozwu zbiorowego I grupy, wówczas składamy Państwa pozew oddzielnie w tym samym Sądzie, tak jak złożyliśmy I grupę SW, SG i Policję.

Dla uczestników II grupy rozstrzygnięcie, że Sąd uzna pozew I grupy, jest korzystne z punktu widzenia oszczędności czasu, który może być krótszy nawet o około 2 lata.

W najbliższym czasie, jeśli tylko uzyskamy informacje o terminie rozprawy I grupy i o tym, co wydarzyło się na rozprawie będziemy Państwa informować.

Z wyrazami szacunku

Zespół Omega Kancelarie Prawne

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy