Premier wprowadza drugi stopień alarmowy. BRAVO w dwóch województwach

Prezes Rady Ministrów wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Obowiązuje on od godz. 23:59 28 lutego do godz. 23:59 15 marca. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, “ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy”.

Wprowadzony stopień alarmowy BRAVO, to jeden z czterech stopni alarmowych (ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA) określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych, które wprowadzić można w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem. Stopień BRAVO, zgodnie z przepisami, można wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Zgodnie z zarządzeniem premiera, stopień BRAVO obowiązuje od godz. 23:59 28 lutego do godz. 23:59 15 marca, na terenie dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. Po jego wprowadzeniu należy wykonać zadania wymienione dla pierwszego stopnia alarmowego, choć wiąże się z nim również m.in. sprawdzenie i wzmocnienie ochrony ważnych obiektów publicznych oraz wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa ABW, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii Szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

Jak podaje RCB, ostrzeżenie jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy.

DM

źródło: https://infosecurity24.pl/bezpieczenstwo-wewnetrzne/premier-wprowadza-drugi-stopien-alarmowy-bravo-w-dwoch-wojewodztwach

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy