Relacja z Turnieju piłki halowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZF i PW we Wrocławiu

W dniu 22 lutego br. w  Hali Widowisko Sportowej w Kątach Wrocławskich rozegrano halowy turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZFiPW we Wrocławiu oraz Dyrektora Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu. Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć  mocnych zespołów.  Turniej stał na bardzo  wysokim poziomie. W dziesięciominutowych spotkaniach zawodnicy prezentowali swoje umiejętności zawodnicy z  zespołów reprezentujących NSZZFiPW z Wrocławia, Opola, Łodzi, Poznania, Związki Zawodowe Policji, Straży Granicznej, GOKIS Kąty Wrocławskie oraz reprezentacje Zakładu Karnego nr 2 z Wrocławia i Zakładu Karnego z Oleśnicy. Nad prawidłowym przebiegu zawodów czuwali przedstawiciele Zarządu Terenowego  NSZZFiPW przy Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu oraz GOKiS w Kątach Wrocławskich.

Celem turnieju była popularyzacja  halowej piłki nożnej wśród funkcjonariuszy służb mundurowych poprzez sportową rywalizację w duchu fair play oraz szeroko rozumiana integracja.  Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Już  pierwsze mecze udowodniły, ze będzie to dzień pełen emocji i nieoczekiwanych wydarzeń. Drużyny początkowo zaliczane do grona liderów nie miały łatwego zadania. Wszystkie spotkania były wyrównane, a wynik zmieniał się nawet w ostatnich sekundach  regulaminowego czasu .

W wyniku niezwykle zaciętej rywalizacji w meczach półfinałowych zawodnicy z Zakładu Karnego z Oleśnicy odnieśli triumf nad drużyną GOKIS Kąty Wrocławskie, a w drugiej grupie Straż Graniczna pokonała zespół z  Opola. Przegrani spotkali się w walce o trzecie miejsce, gdzie skuteczniejsza okazała się  reprezentacja NSZZFiPW z Opola.

Finałowe spotkanie utrzymało emocjonujący klimat całego turnieju. Zawodnicy z Oleśnicy po strzeleniu dwóch goli wydawali się być już niekwestionowanymi zwycięzcami. Niespodziewanie kilka sekund przed końcem meczu, dosłownie w ostatniej akcji pod bramkowej, Straż Graniczna doprowadziła do remisu.

Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Przy ostatniej próbie sforsowania bramki przez  gracza Straży Granicznej, niesamowity bramkarz z Oleśnicy wybronił strzał i dał swojej drużynie ogromny powód do radości. Jednakże  sędzia dopatrzył się błędu, w efekcie nie uznał zdobytej bramki. Oleśnicki  bramkarz nie dał się pokonać,  po raz kolejny obronił rzut karny stając się niekwestionowanym bohaterem turnieju.

Sportowe zmagania zakończyły się  uroczystym wręczenie pucharów i medali oraz indywidualnych nagród. W geście triumfu Dyrektor Zakładu Karnego w Oleśnicy, ppłk Robert Stasz wraz zawodnikami wzniósł wysoko  puchar. Miał powody do dumy,  puchar dla najlepszego bramkarza oraz zawodnika również pojechał do Oleśnicy najlepszym bramkarzem  został Adrian Kułek a najlepszym zawodnikiem Grzegorz Graf. Radość zawodników z Oleśnicy na długo pozostanie w pamięci kibiców zgromadzonych w haki Kąteckiego GOKiSu.  Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Martyna reprezentujący Straż Graniczną, który sześciokrotnie wpakował piłkę do siatki. Nagrodę specjalną za organizację zawodów otrzymał z rąk ppłk Andrzeja Stanejko oraz mjr Wiesława Zwiefki funkcjonariusz z Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu- Dariusz Brola, który przyjął ją z nieukrywanym wzruszeniem.

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Zakład Karny Oleśnica

2. Związek Zawodowy NSZZ Straży Granicznej

3. ZO NSZZFiPW Opole

4. GOKiS Kąty Wrocławskie

5. ZO NSZZFiPW Poznań

6. ZO NSZZFiPW Wrocław

7. ZO NSZZFiPW Łódź

8. Związek Zawodowy NSZZ Policji

9. Zakład Karny nr 2 we Wrocławiu

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy