Rok od śmierci mjr Bogumiły Bieniek-Pasierb – Cześć Jej pamięci!!!!

Dziś mija rok odkąd naszej koleżanki mjr Bogumiły Bieniek-Pasierb nie ma wśród nas. Dokładnie 22 lutego 2022 roku Bogusia poniosła śmierć w trakcie pełnienia służby w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Informacja o tym zdarzeniu wstrząsnęła całą Polską.

39-letnia Bogumiła Bieniek-Pasierb pracowała z najtrudniejszymi osadzonymi. W Służbie Więziennej służyła od 2010 roku. Pełniła służbę na stanowisku starszego psychologa. Pozostawiła męża i dzieci.

26 lutego 2022 roku, w dniu pogrzebu przed wszystkimi jednostkami penitencjarnymi, punktualnie o godz. 14.00, na 3 minuty rozbłysnęły sygnalizacje świetlne w samochodach służbowych, zaparkowanych przed zakładami karnymi i aresztami śledczymi. Funkcjonariusze oddając honory uczcili pamięć poległej koleżanki. Do pożegnania dołączyli także funkcjonariusze innych służb mundurowych.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał por. Bogumile Bieniek-Pasierb Złoty Krzyż Zasługi, a Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, pośmiertnie awansował funkcjonariuszkę do stopnia majora i nadał jej złotą odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Okoliczności tego zdarzenia były szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną. Prokurator Generalny zdecydował o objęciu śledztwa nadzorem Prokuratury Krajowej. Kierownictwo Centralnego Zarządu Służby Więziennej wydało liczne polecenia podległym Dyrektorom Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych mające na celu poprawę bezpieczeństwa pełnienia służby funkcjonariuszy i pracowników jednostek organizacyjnych SW.

Dziś, czyli rok po tym tragicznym zdarzeniu przychodzi czas na refleksję i powinniśmy zadać sobie pytanie. Co się zmieniło w naszyj jednostkach, w których pełnimy na co dzień służbę z różnymi przestępcami i czy my, funkcjonariusze i pracownicy możemy czuć się bezpieczniej?

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy