Służby mundurowe pikietowały Urząd Wojewódzki – Olsztyn

Wczoraj pod Urzędem Wojewódzkim  w Olsztynie pikietowali związkowcy służb mundurowych: policjanci, strażacy, celnicy, strażnicy graniczni oraz służba więzienna. Przewodniczący NSZZ Policjantów  na Warmii i Mazurach Sławomir Koniuszy wyjaśnił w Radiu Olsztyn, że chodzi o odmrożenie tej grupie zawodowej płac, które nie wzrosły od 6 lat.

MSW zapowiada, że podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych będą od stycznia przyszłego roku, ale jak powiedział Kamil Bachanowicz, Przewodniczący  Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Służby Więziennej w Olsztynie, to zdecydowanie za mało.

Manifestanci protestowali przeciwko polityce rządu wobec służb mundurowych podległych resortom spraw wewnętrznych, sprawiedliwości oraz finansów. Głównym powodem protestu były niskie nakłady na sprawy socjalno-bytowe. Związkowcy ze służb mundurowych twierdzą m.in., że zamrożone od 6 lat ich wynagrodzenia straciły około 20% swojej wartości, więc spora część funkcjonariuszy i pracowników cywilnych zmuszona jest korzystać z opieki społecznej.

Zabierający podczas pikiety głos szefowie organizacji związkowych poszczególnych służb krytycznie ocenili proponowaną przez rząd podwyżkę płac. Ich zdaniem nie jest ona w stanie nawet w połowie pokryć tego, co przez sześć lat pożarła inflacja, nawet jeśli weźmie się pod uwagę trzystuzłotową regulację płac z roku 2012. Zarzucali również rządowi niespełnienie obietnic byłego premiera Donalda Tuska, który obiecywał mundurowym rekompensatę na zakończenie obecnej kadencji parlamentu, czyli jeszcze w tym roku.

Zaproponowaną przez rząd czteroprocentową podwyżkę uposażeń i sześcioprocentowy wzrost uposażeń związkowcy nazwali jałmużną. Hipokryzją nazwali też przekazywane przez rząd opinii publicznej informacje o faktycznej sytuacji materialnej służb mundurowych.

Liderzy dzisiejszej pikiety przygotowali petycję do premier Ewy Kopacz, któą przekazali na ręce wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego. Zapowiedzieli również na październik wielką manifestację w Warszawie.

Więcej o przebiegu dzisiejszej manifestacji i postulatach pikietujących na filmach dołączonych do niniejszej informacji.

Więcej informacji :

http://ro.com.pl/s-koniuszy-i-k-bachanowicz-sluzby-mundurowe-nie-chca-jalmuzny-ale-waloryzacji-plac/01233937

http://olsztyn.wm.pl/301123,Setki-funkcjonariuszy-pikietowalo-przed-Urzedem-Wojewodzkim.html#axzz3mXS99b2e

http://www.olsztyn24.com/chilli_tv/5494-przedstawiciele-protestujacych-sluzb-mundurowych-u-wojewody-warmisko-mazurskiego.html

http://www.olsztyn24.com/chilli_tv/5492-przemarsz-sluzb-mundurowych-na-pikiete-pod-urzedem-wojewodzkim-w-olsztynie.html

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy