Spotkanie Przedstawicieli NSZZF i PW z Ministrem Sprawiedliwości Panem Markiem Biernackim

W dniu 25 Lutego 2014 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa reprezentowanych przez Przewodniczącego Czesława Tułę, Wiceprzewodniczącego Zbigniewa Głodowskiego oraz członka ZG Pawła Altwassera z Panem Ministrem Markiem Biernackim. W trakcie ponad godzinnego spotkania poruszono następujące tematy:

  1. Brak etatów w Służbie Więziennej na powstałe nowe miejsca zakwaterowania osadzonych.
  2. Omówiono sprawę nierównego traktowania Związku Zawodowego w porównaniu                         z Instytucjami Gospodarki Budżetowej w sprawie prowadzenia kantyn w Aresztach Śledczych i Zakładach Karnych.
  3. Omówiono szeroko temat marginalizowania Związków Zawodowych przez stronę służbową podczas prac nad aktami prawnymi takimi jak  „ Standaryzacja stanowisk w dziale ochrony”.
  4. Nieprzestrzegania  Ustawy o Służbie Więziennej – temat czasu służby funkcjonariusza i nie przestrzegania przepisów w tej sprawie.
  5. Braku informacji jak również udziału Związku Zawodowego w pracach dotyczących  projektu dotyczącym ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Omówiono również na podstawie przestawionych przez stronę związkową sprawy nieprzestrzegania  ustawy o związkach Zawodowych jak również przepisów prawa stosowanych w Służbie Więziennej dla przykładu podano sprawy z Okręgów  takich jak: Opole, Koszalin, Szczecin, Poznań.

Kolejne spotkanie zaplanowano w najbliższym czasie.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy