Szkolenie dla dzieci i młodzieży Szczebrzeszyn 2020 r. zorganizowane przez organizacje terenową NSZZFiPW przy AŚ w Ostrowie Wlkp.

W dniach 24-26 lipca 2020 roku w miejscowości Szczebrzeszyn leżącej na terenach Roztocza w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje”, zostały zorganizowane zajęcia praktyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z zakresu: samoobrony (Jiu – jitsu, Krav Maga, judo), strzelectwa sportowego (broń pneumatyczna), zajęcia strzeleckie z wykorzystaniem paintballa, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zostały przeprowadzone gry i zabawy w terenie. Organizatorem szkolenia były organizacje: Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Bushido Szczebrzeszyn oraz terenowa organizacja NSZZFiPW przy AŚ w Ostrowie Wlkp. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szczebrzeszyn Pana Henryka Mateja oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie Pan Czesława Tuły. Celem szkolenia było propagowanie wartości
patriotycznych, zapoznanie z specyfiką służby w formacjach mundurowych oraz propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W szkoleniu uczestniczyło około 80 osób z okolic Szczebrzeszyna w tym dzieci i młodzież z rodzin służb mundurowych. Podczas zajęć przestrzegane były wymogi epidemiologiczne. Zajęcia prowadzili emerytowani funkcjonariusze Służby Więziennej: Pan ppłk w st. sp. Mirosław Kuświk – 10 Dan. Instruktor Jiu-jitsu, Krav Maga , Combat i szkolenia strzeleckiego (członek NSZZFiPW), ◦ Pan Jacek Chęciński – 9 Dan Jiu Jitsu. Prezes Polskiego Centrum Jiu – jitsu Goshin Ryu. W pierwszym dniu po zakończeniu zajęć w terenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w akcji oczyszczania lasu z śmieci pozostawionych przez różnych ludzi.

W drugim dniu zajęcia odbywały się w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie (zachowując wymogi sanitarne), gdzie przeprowadzono treningi z samoobrony. Dodatkowo w czasie szkolenia nauczano wszystkie chętne osoby umiejętności bezpiecznego padania. W zajęciach wykorzystano sprzęt gimnastyczny, tarcze, ochraniacze, manekiny oraz atrapy broni. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W podsumowaniu szkolenia uczestniczyli Pan Burmistrz Miasta i Gminy Szczebrzeszyn Pan Henryk Matej oraz Sekretarz Miasta i Gminy Szczebrzeszyn Pani Maria Loc – Oczkoś, którzy pogratulowali uczestnikom i organizatorom wspaniałej atmosfery oraz osiągnięcia wyznaczonych celów szkolenia. Władze Miasta Szczebrzeszyn zaproponowały wprowadzenie szkolenia na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Miasto Szczebrzeszyn.

Wszystkim uczestnikom i zawodnikom, którzy uczestniczyli w zawodach strzeleckich wydano stosowne dyplomy i puchary. Wyżej wymienione szkolenie potwierdziło potrzebę organizacji tego typu zajęć podczas wakacji dla dzieci i młodzieży. Wyrazem osiągniętego sukcesu organizacyjnego ww. szkolenia
były uśmiechnięte i zadowolone buzie wszystkich uczestników. Istotnym elementem tego szkolenia (zrealizowanego w czasie zagrożenia epidemiologicznego) było pokazanie dobrego przykładu w zabezpieczeniu czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz przekazanie pozytywnego sygnału dla wszystkich społeczników, którzy potrafią godzić pracę społeczną na rzecz społeczności lokalnej z praca zawodową. W tym miejscu należy wspomnieć o pozytywnej działalności społecznej na rzecz funkcjonariuszy, ich rodzin i społeczności lokalnej wielu organizacji terenowych NSZZFiPW w całej Polsce.

Wszystkich chętnych chcących aktywnie wypoczywać ,,pod okiem’’ profesjonalnych instruktorów zapraszamy do Szczebrzeszyna w 2021 roku.

ppłk w st. sp. Mirosław Kuświk

Galeria zdjęć:

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Fundusze

advertisement

Reklamy