Turniej Charytatywny “Gramy Dla Zuzi” we Włocławku

W dniu Święta Służby Więziennej 8 lutego 2020 roku z inicjatywy Dyrektora Zakładu Karnego we Włocławku oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZFiPW odbył się turniej charytatywny w piłkę halową pt. „Gramy dla Zuzi”.

 Szczytny cel

 Zuzia Zielińska to córka funkcjonariusza Zakładu Karnego we Włocławku, która od urodzenia walczy z „ Wynicowaniem Pęcherza Moczowego ”. We wrześniu 2019 roku Zuzia została poddana operacji w Klinice Urologii Dziecięcej w Warszawie, podczas której dokonano rekonstrukcji wynicowanego pęcherza moczowego z osteotomią tylną talerzy kości biodrowych. Dalsze leczenie Zuzi pociąga za sobą znaczne wydatki finansowe.

Z tego tytułu Dyrektor Zakładu Karnego we Włocławku i Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW zorganizowali turniej charytatywny w piłkę halową. Wszyscy uczestnicy i kibice zebrani w Choceńskiej hali mieli również okazję, przy specjalnie na tą okoliczność przygotowanym stoisku, dowiedzieć się jakie zadania stawiane są przed Służbą Więzienną, jak zostać funkcjonariuszem oraz jakie przywileje i korzyści płyną ze wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Przebieg turnieju

Zmagania odbyły się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choceniu. W zawodach wzięło udział 20 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy, po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy przechodziły do fazy pucharowej. Wśród zgłoszonych zespołów zameldowało się 9 Zakładów Karnych. Turniej zgromadził 240 zawodników oraz rzesze kibiców na trybunach. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a rywalizacja sportowa była prowadzona w duchu fair play. W czasie zawodów prowadzone były liczne licytacje rzeczy przekazanych przez drużyny biorące udział w turnieju oraz zbiórka pieniędzy na leczenie Zuzi.

Najlepsza nagrodzona czwórka turnieju to:

1. Oddział Zewnętrzny Chojnice
2. “Paralitycy”
3. Zakład Karny Włocławek
4. “Saniko”

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Arkadiusz Ruciński z “Paralityków”, najlepszym bramkarzem Konrad Szudzik z “Saniko”, najlepszym zawodnikiem Szymon Jędrzejewski z OZ Chojnice.

Wręczenia nagród i przekazania zebranej kwoty dokonali: mjr Krzysztof Ziętara – Dyrektor Zakładu Karnego we Włocławku, Jarosław Szyszka – Przewodniczący Zarządu Okręgowe NSZZFiPW w Bydgoszczy oraz Przemysław Wojtczak – Przewodniczący Terenowego Związku NSZZFiPW we Włocławku .

Zebrana kwota została przekazana w formie czeku funkcjonariuszowi Dariuszowi Zielińskiemu, tacie Zuzi Zielińskiej w kwocie 12.500 zł.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli Zuzię w walce z chorobą.

A w szczególności Zarząd Terenowy NSZZ FiPW we Włocławku pragnie podziękować sponsorom tego turnieju Zarządowi Okręgowemu NSZZ FiPW w Bydgoszczy oraz firmie King Broker z Łodzi .

Tekst: st. szer. Łukasz Grube

Zdjęcia: st. sierż. Michał Paczkowski

Galeria:

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy