Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w 100-lecie Służby Więziennej w Poznaniu

W dniu 6 grudnia 2019r. Na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, odbyła się uroczystość inaugurująca 30 – lecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Służbie Więziennej okręgu poznańskiego. Organizatorami uroczystości był Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Poznaniu z przewodniczącym Dariuszem Mieczyńskim na czele. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele strony służbowej Służby Więziennej w osobach Komendanta COSSW w Kaliszu Pana Ryszarda Czaprackiego, Prezydent Miasta Gniezno Pan Tomasz Budasz, przedstawiciele służb mundurowych województwa wielkopolskiego (Straż Pożarna, Policja), dyrektorzy jednostek penitencjarnych Okręgowego Inspektoratu SW w Poznaniu. Świętowanie zaszczycił swoją obecnością kolega Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW w Warszawie, który w asyście Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Poznaniu Dariusza Mieczyńskiego, oraz kolegi Bolesława Grońskiego członka prezydium Zarządu Głównego NSZZ FiPW wręczył odznaczenia i wyróżnienia uhonorowanym osobą. Uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi NSZZ FiPW oraz ORDERU 100 – leciał Odzyskania Niepodległości przez Polskę członkom Związku NSZZ FiPW i innym osobom wspierającym działania Związku, rozpoczęła się od wygłoszenia krótkiego przemówienia na temat powstania organizacji związkowej w okręgu poznańskim przez prowadzącego uroczystość kolegi Dariusza Grajczyńskiego, następnie przystąpiono do udekorowania wyróżnionych funkcjonariuszy oraz osób, które czynnie wspierają działalność Związku Zawodowego. Po Zakończonej ceremonii, jako pierwszy głos zabrał kolega Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, pogratulował wyróżnionym, wrócił do historii Związku Zawodowego w Służbie Więziennej, w krótkich słowach podsumował działalność związku w ostatnich latach, oraz przedstawił plany na zbliżający się 2020 rok. Korzystając ze sposobności złożył obecnym świąteczne życzenia. W Dalszej kolejności głos zabrał Komendant COSSW Pan Ryszard Czapracki, przedstawił bogatą historię ośrodka, którym kieruje, podziękował Zarządowi Okręgowemu za wyróżnienie zarówno jego osoby jak i miejsca, w którym zorganizowano uroczystości, zaznaczył, iż z uwagi na podjęte na szczeblu centralnym decyzje z dniem 1 stycznia 2020 roku COSSW kończy swoją bogatą w sukcesy działalność.

W dalszej kolejności głos zabrał kolega Mirosław Kuświk były zastępca komendanta COSSW w Kaliszu, który w krótkich żołnierskich słowach nakreślił swoją działalność w strukturach związkowych, przedstawił swoje osiągnięcia służbowe jak i związkowe, na koniec ze wzruszeniem w głosie opowiedział krótką historię Ośrodka w Kaliszu i z nieukrywanym żalem wyraził niezadowolenie z powodu likwidacji jednostki.

Kończąc część oficjalną, jako ostatni głos zabrał kolega przewodniczący Zarządu Okręgowego w Poznaniu Dariusz Mieczyński, który korzystając z okazji wręczył symboliczne statuetki Przewodniczącemu Zarządu Głównego Czesławowi Tule dziękując za wsparcie organizowanych imprez sportowych i społecznych w roku 2019, Komendantowi COSSW w Kaliszu w podziękowaniu za pomoc w organizacji uroczystości, Prezydentowi Miasta Gniezno za wsparcie organizacji Biegu Memoriałowego Tomasza Mielki, emerytowi Mirosławowi Kuświkowi byłemu zastępcy komendanta COSSW w Kaliszu za całokształt współpracy ze Związkiem Zawodowym, kolegom Arturowi Połuboczce oraz Grzegorzowi Kordiakowi za długoletnią pracę w Zarządzie Okręgowym NSZZ FiPW w Poznaniu pamiątkową statuetkę otrzymał również kolega Mateusz Przybyłowski Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Szczególnym momentem w ceremonii była chwila, kiedy kolega przewodniczący uhonorował funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Ostrowie Michała Kraszkiewicza, który został uhonorowany przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej odznaką „Semper Paratus” (Zawsze gotowy). Odznaczenie to przyznawane jest pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej, którzy dokonali czynu świadczącego o ich odwadze lub męstwie, a w szczególności czynu mającego na celu ratowanie życie lub zdrowia ludzkiego.

Kolega Dariusz Grajczyński prowadzący uroczystość w ostatnich słowach w emocjonalnym wystąpieniu podziękował za długoletnią pracę na rzecz Zarządu Okręgowego Przewodniczącemu Dariuszowi Mieczyńskiemu, który w roku 2020 odchodzi na zaopatrzenie emerytalne rezygnując z funkcji przewodniczącego, wypowiedziane przez prowadzącego słowa zostały podparte symbolicznym upominkiem.

Całość uroczystości zakończyła się okolicznościowym poczęstunkiem dla przybyłych gości oraz osób odznaczonych.

               Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Poznaniu

Galeria

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy