Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Lublinie

W dniu 22 listopada 2019r. w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, odbyły się  obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Służbie Więziennej okręgu lubelskiego.

Współorganizatorami Święta byli ppłk Krzysztof Stefanowski Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej  w Lublinie, ppłk Cyprian Bas Dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim i kpt. Andrzej Mazurek Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Lublinie. Uroczystość została uświetniona obecnością Czesława Tuły – Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i pracowników Więziennictwa, Artura Garbacza Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Lubelskiego, Waldemara Bałkowca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego ZZS FLORIAN oraz Krzysztofa Palczewskiego Przewodniczącego Zakładowej Organizacji Izbowej IAS w Lublinie Związku Zawodowego Celnicy PL. Związku.W obchodach wzięli udział także Poseł na Sejm RP IX kadencji Pan Jan Kanthak, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski oraz przedstawiciele duchowieństwa, samorządu terytorialnego, władzy sądowniczej województwa lubelskiego jak również przedstawiciele innych służb mundurowych. Obecni byli również dyrektorzy i zastępcy jednostek organizacyjnych Służby Więziennej okręgu lubelskiego, oraz funkcjonariusze i członkowie NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z  jednostek penitencjarnych  Służby Więziennej okręgu lubelskiego.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele WNMP w Opolu Lubelskim którą koncelebrowali między innymi  ks.  Krzysztof Kacperek kapelan AŚ w Lublinie oraz ks.  Marcin Pawelczak kapelan ZK w Opolu Lubelskim. Po uroczystościach kościelnych nastąpił przemarsz ulicami miasta do OCK w Opolu Lubelskim podczas którego złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Uroczystość wręczenia odznaczeń służbowych, nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz uhonorowanie Krzyżami Zasługi NSZZ FiPW oraz  ORDERU 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę członkom Związku NSZZ FiPW i innym osobom wspierającym działania Związku, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie oraz odśpiewania Hymnu Narodowego. Wręczenia medali służbowych oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe dokonał ppłk Krzysztof Stefanowski w asyście Posła Pana Jana Kanthaka, oraz wicemarszałka województwa lubelskiego Pana  Zbigniewa Wojciechowskiego, natomiast odznaczenia związkowe wręczył Pan Czesław Tuła w  asyście kpt. Andrzeja Mazurka.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w przemowie pogratulował wszystkim odznaczonym i awansowanych na wyższe stopnie służbowe, podziękował za ich profesjonalizm i zaangażowanie w czasie wykonywania codziennych trudnych obowiązków służbowych. Wyraził również serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim uhonorowanym odznaczeniami związkowymi za pracę na rzecz związku i przytoczył między innymi słowa  z encykliki Jana Pawła II  Laborem exercens.    o związkach zawodowych, w której Papież stawia dobro wspólne za cel wszystkich grup społecznych, a więc i związków zawodowych. Ostrzega je przed grupowym czy klasowym egoizmem, wzywa je do solidarności z innymi grupami społecznymi,  w tym również z właścicielami kapitału. Oznacza to, że w krajach o przeważającej własności państwowej powinna powstać ścisła współpraca pomiędzy związkami zawodowymi i państwem w poczuciu solidarnego dążenia do dobra wspólnego narodu i państwa. Walka związków zawodowych o dobro wspólne ludzi pracy, winna wziąć za kryterium działania dobro społecznej sprawiedliwości“.

Całą uroczystość zakończył recital muzyczny na fortepian i skrzypce Pana Piotra Wrony i jego córki Wiktorii przedstawicieli uznanej muzykującej rodziny z Opola Lubelskiego.

Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW

w Lublinie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy