W Służbie Więziennej “58 przypadków możliwości podejrzenia zakażenia koronawirusem”

Według najnowszych danych, jeśli chodzi o służbę więzienną, jest 58 przypadków możliwości podejrzenia zakażenia koronawirusem, 41 przypadków dotyczy osadzonych, a 17 funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej – poinformował w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik przekazał w piątek na konferencji prasowej, że według najnowszych danych, jeśli chodzi o służbę więzienną, jest 58 przypadków możliwości podejrzenia zakażenia koronawirusem. “Z tego 41 przypadków dotyczy osadzonych, a 17 funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej” – oświadczył.

Jak mówił, “są to takie sytuacje, gdzie nie stwierdzono, że występuje koronawirus – to bardzo mocno chcę podkreślić – natomiast zgodnie z tymi procedurami – w przypadku osób osadzonych są one natychmiast izolowane, oddzielane od pozostałych więźniów” – powiedział wiceszef MS.

Jak dodał, chodzi o osoby przyjeżdżające z krajów, które są szczególnie zagrożone tym koronawirusem. “Natomiast w przypadku funkcjonariuszy, oni zgodnie z procedurą zgłaszają, że na przykład odbywali urlopy w krajach, które są szczególnie zagrożone i w związku z tym pozostają w kwarantannie zgodnie z zaleceniami sanepidu przez określony czas” – powiedział Wójcik. “To nie znaczy oczywiście, że są te osoby zarażone, natomiast ta kwarantanna odbywa się w warunkach domowych, co bardzo mocno chciałbym podkreślić” – dodał wiceminister.

Wójcik zaznaczył, że na polecenie ministra sprawiedliwości, sprawdzono możliwości produkcyjne zakładów przywięziennych. “Takich zakładów jest w Polsce jedenaście, plus instytucje gospodarki budżetowej. To są takie jednostki, przedsiębiorstwa, które produkują różnego rodzaju towary” – powiedział Wójcik. Dodał, że zakłady sprawdzono pod kątem możliwości produkcji środków dezynfekujących oraz maseczek i ubrań ochronnych. Zaznaczył, że jest to związane z sytuacją wyjątkową – zagrożenia koronawirusem.

Jak poinformował wiceszef resortu sprawiedliwości, produkcja maseczek rozpoczęła się już w dwóch przywięziennych zakładach. Jest tam produkowane 7 tysięcy maseczek dziennie. “Zamierzamy wprowadzić system zmianowy. Niebawem rozpoczynamy produkcję środków dezynfekujących. Maseczki produkują więźniowie” – napisał na Twitterze Michał Wójcik.

PAP/DM

źródło: https://www.infosecurity24.pl/w-sluzbie-wieziennej-58-przypadkow-mozliwosci-podejrzenia-zakazenia-koronawirusem?fbclid=IwAR0CxhbbHytbLvNR2YMrOQA_rQH6_NPJ_2pGVQDSBMeVSK0n_RddRFu7zfY

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy