Waloryzacja uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej

W związku z uzasadnionymi oczekiwaniami funkcjonariuszy Służby Więziennej, dotyczącymi możliwie najszybszej waloryzacji uposażeń w roku bieżącym, jak również odnosząc się do pojawiających się wśród funkcjonariuszy oznak zniecierpliwienia spowodowanego przedłużającymi się pracami legislacyjnymi w tym zakresie, Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości pragnie podkreślić, że środki finansowe niezbędne do wdrożenia waloryzacji zostały już wcześniej zabezpieczone w budżecie więziennictwa. Dotyczy to również środków przeznaczonych na wypłatę wyrównania uposażeń należnych funkcjonariuszom od dnia 1 stycznia 2024 r.

W chwili obecnej dobiegają końca prace legislacyjne nad projektami dwóch koniecznych do przeprowadzenia waloryzacji rozporządzeń tj. rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w  sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Wydłużające się postępowanie w tym zakresie nie jest spowodowane ingerencją w treść projektowanych rozwiązań, które pozostają niezmienne i wynikają z obowiązujących wcześniejszych ustaleń zaaprobowanych m.in. przez stronę społeczną, lecz dotyczą kwestii formalnych, związanych z procedurą legislacyjną.

W odniesieniu do powyższego zapewnić należy, że Kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości przywiązuje priorytetowe znaczenie do sprawy i podejmuje wszelkie starania mające skrócić czas oczekiwania funkcjonariuszy na należną waloryzację uposażeń.


Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

źródło: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/waloryzacja-uposazen-funkcjonariuszy-sluzby-wieziennej

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy