Ważny Komunikat po Spotkaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Szanowne Koleżanki i Koledzy. W dniu 24 września 2018 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryka Jakiego z przedstawicielami NSZZ FiPW w osobach: Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesława Tuły, Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Jarosława Ćmiela oraz Wiceprzewodniczącej Danuty Malkusz.

Podczas spotkania omówiono bardzo ważne kwestie dla funkcjonariuszy SW takie jak:

  1. Podpisanie Zarządzenia powołującego zespół do realizacji postulatów Federacji ZZ SM przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Pan Minister zadeklarował, że jeszcze w dniu dzisiejszym Zarządzenie zostanie podpisanie przez Pana Ministra Konstytucyjnego Zbigniewa Ziobro.
  2. Przekazano panu Ministrowi Patrykowi Jakiemu zaproponowane przez kierownictwo MSWiA propozycje realizacji 4 z 6 postulatów, które mogą być zrealizowane w krótkim terminie. Szeroko omówiliśmy z Panem Ministrem możliwość realizacji tych postulatów w Służbie Więziennej. Pan Minister w trakcie dyskusji zapewnił nas, że Kierownictwo MS stoi na stanowisku, aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA. Powołany przez Ministra Sprawiedliwości zespół w trybie pilnym podejmie prace w celu wypracowania realizacji postulatów zgłoszonych przez NSZZ FiPW. Jesteśmy przekonani, że determinacja Kierownictwa MS doprowadzi do wypracowania dobrych rozwiązań i realizacji postulatów.

W dniu 24.09.2018 r., Zarząd Główny NSZZ FiPW skierował pismo do Pana Przewodniczącego Federacji ZZ SM Rafała Jankowskiego z prośbą o umożliwienie przeprowadzenia zaplanowanej manifestacji w dniu 2.10.2018 r. w Warszawie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej nawet w sytuacji, kiedy Służby Mundurowe podległe MSWiA podejmą decyzje o jej zawieszeniu. Decyzje w powyższej sprawie zapadną w środę 26.09.2018 r. podczas posiedzenia Rady Federacji ZZ SM.

 

Ze Związkowym pozdrowieniem

Przewodniczący

Zarządu Głównego NSZZ FiPW

(-) Czesław Tuła

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy