Więźniowie grożą politykom i urzędnikom.

Okazuje się, że nie tylko Stefan W. zabójca prezydenta Gdańska odsiadując wyrok z Zakładzie Karnym kierował groźby pod adresem polityków. Dotarliśmy do listy kilkudziesięciu osób, których śledczy monitorują ze względu na mowę nienawiści. Kierowana jest ona zarówno do znanych osób, jak i państwowych urzędników.

Patrycjusz G. w listopadzie 1998 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Od tamtej pory przebywał w kilku Zakładach Karnych, m.in. w Rawiczu, Strzelinie, Kłodzku, Brzegu, Kluczborku, Nowym Wiśniczu, Wołowie. Podczas pobytu w więzieniu notorycznie krytykował warunki w jakich przebywa, w tej sprawie skarżył się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Kilka lat temu napisał książkę i założył bloga, krytycznego wobec Służby Więziennej. – Monitorujemy jego “twórczość”. Takie szkalowanie funkcjonariuszy Zakładów Karnych może nakręcić spiralę nienawiści. Nie możemy do tego dopuścić – mówi nam jeden z wysoko postawionych oficerów Służby Więziennej.

Obrażał prezesa Kaczyńskiego

Na tej samej liście obserwowanych osób jest Zbigniew S., Ten sam, który w kilka lat temu ujawnił akta śledztwa z afery taśmowej. I próbował bezskutecznie dostać się do Sejmu, zakładając komitet wyborczy. W przeszłości wielokrotnie krytykował przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości używając obraźliwych słów. Ale nie tylko. Personalnie atakował również prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. – Mam potwierdzoną informację z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego że nie kto inny, a on właśnie sabotuje ewentualną decyzję Andrzeja Dudy o ułaskawieniu mnie. Poczekam do poniedziałkowego ranka na ostateczne posunięcie Prezydenta, ale jeśli Kaczyński stanie mi na drodze, to cała Polska dowie się o jego przeszłości. Kurduplu igrasz z ogniem! – pisał kilka lat temu.

Według naszych informacji, Zbigniew S. przebywa obecnie w areszcie śledczym w Radomiu. W październiku 2018 r. apelował do wyborców, “by nie głosowali na przedstawicieli faszystowskiej partii PiS”. – W związku z tym zakładam protest głodowy. Nie będę jadł ani pił – napisał na swoim profilu, prowadzonym przez znajomych.


Przypomnijmy, że po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku ruszyły rządowe prace nad nowymi przepisami, które mają pozwolić na izolowanie niebezpiecznych więźniów nawet po odsiedzeniu przez nich wyroku. Nad nowymi rozwiązaniami pracują wspólnie resorty zdrowia i sprawiedliwości. Jedna z propozycji zakłada wprowadzenie psychologicznych testów dla skazanych, którzy mają wyjść na wolność. A także możliwość umieszczania ich w szpitalu psychiatrycznym, jeśli zdradzają objawy chorób psychicznych.

Kilkanaście dni temu w tej sprawie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji. – Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak zapobiegać przestępstwom popełnianym przez osoby chore psychiczne, wychodzące na wolność z więzienia. Mam nadzieję, że wypracujemy razem z opozycją wspólną wersję odpowiednich regulacji prawnych, które będą miały zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości – powiedział Mateusz Morawiecki.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/wiezniowie-groza-politykom-i-urzednikom-zobacz-kto-jest-na-liscie-6345480783448193a

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy