Wizyta Delegacji Litewskich Związków Zawodowych Więziennictwa w Polsce

W dniu 6 czerwca 2024 roku gościliśmy delegację funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Litewskiej Służby Więziennej.

Na zaproszenie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa  w ramach kilkuletniej współpracy z litewskimi Związkami Zawodowymi Więziennictwa, odbyła się kolejna wizyta litewskich więzienników.

Delegacja na czele z Przewodniczącym Związków Zawodowych Służby Więziennej na Litwie Kęstutisem Pauliukasem oraz przedstawicielami Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, który reprezentowali: Marcin Jurczak Członek Zarządu Głównego, Justyna Dudzińska Członek Zarządu Głównego, zwiedzili i poznali Areszt Śledczy w Białymstoku.

Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Małgorzata Błażewicz wraz ze swoimi zastępcami mjr Markiem Kuleszą, por. Adamem Radziszewskim oraz podległymi funkcjonariuszami w sposób niezwykle gościnny przyjęli naszą delegację.

W ramach wizyty delegacja zapoznała się z przygotowanymi materiałami multimedialnymi dotyczącymi polskiego systemu penitencjarnego odbywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania, poznali jednostkę i zapoznali się z jej historią jak również oddali hołd pomordowanym w Izbie Pamięci białostockiego aresztu. Mogli poznać specyfikę pracy wychowawców, psychologów, oddziałowych i reszty kadry odpowiedzialnej za pracę z osadzonymi.

Uczestnikami delegacji litewskiej byli czynni i doświadczeni funkcjonariusze litewskiej Służby Więziennej, co przełożyło się liczne pytania i porównania. Towarzyszące temu doświadczeniu dyskusje dały wyraz ogromnego zainteresowania polskim systemem penitencjarnym odmiennym w wielu aspektach od litewskich praktyk.

Strona litewska wyraziła szczere uznanie i ogromne podziękowania współpracującemu Związkowi Zawodowemu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Dyrekcji Aresztu Śledczego w Białymstoku i wyraziła akces do dalszej kontynuacji wymiany doświadczeń pomiędzy polskim a litewskim systemem penitencjarnym. Pan Przewodniczący Kęstutis Pauliukas zaprosił na rewizytę przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZFiPW oraz Dyrekcję białostockiego aresztu.

W ramach uznania i podziękowania stronie litewskiej Pan Przewodniczący Kęstutis Pauliukas uhonorowany został pamiątkowym medalem XXX-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszu i Pracowników Więziennictwa.

Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Białymstoku

Marcin Jurczak

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy